Ադրբեջանի նպատակներում խաղաղությունը այսպես է` կեղծ դատավարության միջոցով ՀՀ-ի դեմ կարվող կոմպրոմատներ, որոնք ցանկացած պահի կարող են օգտագործվել մեր երկրի դեմ
09:03 14/11/2025
Բաքվում Հայաստանի դեմ ընթացող կեղծ դատավարությունը եզրափակիչ փուլ է մտել` մեղադրողը գործով անցնող հայերի համար 16 տարուց մինչև ցմահ ազատազրկում է պահանջել:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական նպատակներում խաղաղությունը հենց այսպես է լինում` կեղծ դատավարության միջոցով ՀՀ-ի դեմ կարվող կոմպրոմատներ, որոնք ցանկացած պահի կարող են օգտագործվել մեր երկրի դեմ` և´ որպես սադրանքի հիմք, և´ ճնշման միջոց, և´ պայմանավորվածությունները միակողմանի չկատարելու դրդապատճառ:
Իշխանության` Արցախի մասով հնչող թեզերն էլ, ոչ միայն ամբողջությամբ տեղավորվում են Ադրբեջանի պետական քաղաքականության կոնցեպտում, այլ հնարավորություն են տալիս Բաքվին` ՀՀ-ի դեմ կիրառվող զինանոցն, առավել արդյունավետ խաղաքարտի վերածել»:

The show trial of Armenian prisoners in Azerbaijan has reached its final stage, with prosecutors seeking sentences ranging from 16 years to life imprisonment, opposition MP Tigran Abrahamyan says.
In a social media post on Friday, Abrahamyan, secretary of the Pativ Unem faction, argued that the proceedings are part of Azerbaijan’s broader strategy to generate material that could later be used against Armenia.
“For Azerbaijan, peace means a sham trial that produces kompromat against Armenia, ready to be used for provocation, coercion or as an excuse for any breach of commitments,” he wrote.
Abrahamyan also criticized the Armenian leadership, claiming its statements on Artsakh (Nagorno-Karabakh) increasingly align with Azerbaijan’s state policy.
“The government’s theses on Artsakh not only fully fit into Azerbaijan’s political doctrine, but also allow Baku to turn its existing arsenal against Armenia into an even more effective bargaining chip,” he added.