Ձերբակալել են AntiFake-ի երկրորդ լրագրողին
«Քիչ առաջ քաղաքային համարով զանգ ստացա Իշխան Խոսրովյանից։ Նա հայտնեց, որ իրեն ձերբակալել են, գտնվում է Երևանի ոստիկանության քաղաքային վարչությունում, ու շուտով տեղափոխելու են Երևանի քննչական (Պարույր Սևակ փողոց)»,-հայտնում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Նա ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ առավոտից գործընկերները չեն կարողանում կապվել «Անտիֆեյք» լրատվականի աշխատակից Իշխան Խոսրովյանի հետ։
«Հավանաբար նրան նույնպես ձերբակալել են լրատվականի գործունեությունը դադարեցնելուն ուղղված ռեպրեսիայի շրջանակներում»,-նշում է փաստաբանը։
ՔԿ-ից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ Իշխան Խոսրովյանի ձերբակալության մասին առայժմ տեղեկատվություն չունեն։

«Немногим ранее получил звонок с городского номера от Ишхана Хосровяна. Он сообщил, что его задержали, он находится в городском управлении полиции Еревана и скоро будет переведен в следственное управление города Ереван СК Армении (улица Паруйра Севака)», – сообщил адвокат Рубен Меликян.
Ранее он сообщал, что с утра коллеги не могут связаться с сотрудником медиаресурса AntiFake.am Ишханом Хосровяном.
«По всей вероятности, его тоже задержали в рамках репрессий с целью парализовать деятельность СМИ», – указал адвокат.