Ոստիկանությունում Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 4 ահազանգ
12:28 16/11/2025
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 12։00-ի դրությամբ, ՆԳՆ Ոստիկանությունում ՏԻՄ ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 4 ահազանգ, որոնք ստուգման փուլում են։ Նման տեղեկատվություն է հրապարաել ՆԳ նախարարությունը։
Նախարարությունից նշում են, որ ստուգվում են նաև մամուլում և սոցիալական հարթակներում ընտրությունների վերաբերյալ հրապարակումները։
ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության կողմից կատարված աշխատանքների մասին․
Ընտրողների լրացուցիչ ցուցակներում ընգրկվելու մասին դիմում ներկայացրել և տեղեկանք են ստացել 23 անձ։
Ընտրություններին մասնակցելու համար ժամանակավորապես տրվող անձը հաստատող փաստաթուղթ Վաղարշապատ համայնքում (ձև 9) ստացել են 18 անձ։
ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունում գործող «Զանգերի կենտրոնում» ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման վերաբերյալ ստացվել են 4 զանգեր։
ՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակում խորհրդատվություն է տրամադրվել 3 քաղաքացու, իսկ ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության Վաղարշապատի բաժնում խորհրդատվություն է տրամադրվել 24 քաղաքացու։

Armenia’s Interior Ministry says it has received four alerts about alleged irregularities during Sunday’s local elections in Vagharshapat. As of 12 p.m., all reports were undergoing verification. Officials say they are also reviewing media reports related to the vote.
According to the Migration and Citizenship Service, 23 people applied to be added to supplementary voter lists and received confirmation documents, while 18 voters were issued temporary identity papers to participate in the elections.
The ministry’s call center received four election-related inquiries. Three citizens sought advice from the mobile service office and 24 others received assistance at the Vagharshapat branch of the Migration and Citizenship Service.