Պարոն Ավինյան, երեկոյան «popcorn»-ով ձեզ հրավիրում եմ իմ TikTok-յան էջը դիտումների. Մեսրոպ Մանուկյան
12:34 18/11/2025
«Պարոն Գրիգորյան, պարոն Ավինյան, այսօր երեկոյան, կամ վաղը «popcorn»-ով ձեզ հրավիրում եմ իմ TikTok-յան էջը դիտումների, թե ինչ ստեր եք ասել դուք նախընտրական քարոզարշավին»,-Ավագանու նիստում հայտարարեց Ավագանում «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդմա Մեսրոպ Մանուկյանը՝ դիմելով քաղաքապետին և նրա տեղակալին։
Նա հիշեցրեց, որ քարոզարշավի ժամանակ ՔՊ-ն խոսք էր տվել, որ 2025 թվականին չվերականգնված չվերանորոգված մանկապարտեզ չի լինելու։
«TikTok-ում նստեք, «popcorn»-ով նայեք, բայց տնեցիների հետ չնայեք,  կարող է ձեր դուրը չգա։ դուք ձեր «բաբլի» մեջ՝ ձեր ժողովրդով նստեք ու նայեք, թե ոնց եք ասել ու խաբել այգիների հարցում»,-հայտարարեց Մանուկյանը և նշեց, որ չի տեսել, որ Հաղթանակի 40-ամյակի այգում իշխանություններն իրենց ընտանիքներով գնան զբոսնեն։
Նա նշեց, թե պարզել է, որ Մերգելյանի այգին էլ քաղաքապետարանը չի կառուցել, ինչքան էլ գլուխ գովան, այլ մասնավորն է կառուցել։
«ՔՊ-ին վերագրվում է, որպես սուտ խոստումներ տվող կուսակցություն։ Աջափնայակի մետրոյի արև, սուտ բաներ եք խոսք տվել։ Կիրովականի ավտոյի զավոդի արև, կամ տելեվիզորի գործարանի, որ «ստեղծել» եք։ Եթե սկսեմ ՔՊ-ի ստերն ասել, ծայրը չի երևա։ Նորույթ կլինի, որ ձեզ ասեմ ստախոս, որ ասել ու չեք արել»,- հայտարարեց Ավագանու անդամը։
Նա նշեց, որ 64 անգամ ասել է,որ Երևանի տրանսպորտի երթևեկությունը պետք է «Սմարթ» կարգավորի և միայն 64-րդ անգամից հետո է քաղաքապետարանը հասկացել ու այսօրվա ավագանու նիստում նախագիծ ներկայացրել։
«Ես չեմ է՝ այլ ձեր իշխանությունն է գնացել Ամասիայում և Գետք գյուղում և Գուսանայում դպրոց ուզում փակել։ Դպրոց եք փակում փոխարենը, պասպորտ սեղան ու վայենկոմատ եք անում, մարդու կյանքի որակը գցում եք և ստիպված այնտեղ ապրող գյուղացին ասում է՝ գնամ Երևան ապրեմ, որ իմ երեխան մանկապարտեզ կարողանա գնա։ Էս եք դուք»,-ասաց Մանուկյանը։
Ավագանու նիստը վարող Արմեն Փամբուխչյանն էլ ասաց, թե ՔՊ-ի արածի գնահատականը տալիս է ժողովուրդը, ինչպես այն արեց Վաղարշապատում։

ГД – партия невыполненных обещаний: Манукян пригласил мэра Еревана Авиняна и его команду с попкорном в TikTok
13:47 18/11/2025
«Господин Григорян, господин Авинян, сегодня вечером или завтра приглашаю вас с попкорном зайти на мою страницу в TikTok  – на просмотр того, какие ложные обещания вы давали в ходе предвыборной кампании», – заявил на заседании Совета старейшин Еревана 18 ноября член фракции «Мать Армения» Месроп Манукян, обращаясь к мэру и вице-мэру армянской столицы Тиграну Авиняну и Сурену Григоряну.
Месроп Манукян напомнил, что во время агиткампании к выборам в Совет старейшин Еревана 17 сентября 2023 года партия власти «Гражданский договор» (ГД) обещала, что к 2025 году в армянской столице не останется ни одного невосстановленного и неотремонтированного детского сада.
«Берите попкорн, заходите в TikTok и смотрите, но не вместе с домочадцами – вам может не понравиться. Вы сами, в своем “мыльном пузыре”, со своими сторонниками сядьте и посмотрите, что обещали и как обманули в вопросе парков», – сказал Манукян и добавил: ни разу не видел, чтобы представители власти приходили со своими семьями гулять, например, в Парк 40-летия Победы в Отечественной войне.
Он отметил также, что выяснил: капитальное благоустройство Парка Мергеляна осуществила не мэрия Еревана, как бы она ни хвасталась этим, а частный сектор.
«За партией ГД закрепилась репутация силы, дающей ложные обещания. Вопрос строительства станции «Ачапняк» Ереванского метрополитена – вам в пример. Вы дали ложные обещания… Если я начну перечислять ложные обещания ГД, этому не будет конца. Для вас будет новостью, если я назову вас лжецами – за то, что обещали и не сделали?» – сказал член Совета старейшин Еревана от оппозиционной фракции «Мать Армения» Месроп Манукян.
Он отметил, что 64 раза говорил о необходимости «умного» регулирования транспортного движения Еревана, и лишь после 64-го раза мэрия поняла это и представила проект на сегодняшнем заседании Совета старейшин.
Коснувшись того, что многие проблемы в городе мэрия Еревана объясняет увеличением числа населения, Манукян сказал: «Так, это не я – это ваша власть поехала закрывать школы в Амасии, в селах Гетк и Гусана. Вы закрываете школы, открываете на их месте паспортный стол и военкомат, ухудшая качество жизни людей. И вынуждаете жителей сел говорить: лучше перееду жить в Ереван, чтобы мой ребенок мог ходить в детский сад. Вот ваш облик», – заявил Манукян.
В ответ председательствующий на заседании Совета первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян отметил, что оценку деятельности партии ГД дает народ – так же, как он сделал это на состоявшихся 16 ноября выборах в Совет старейшин Вагаршапата.