Փաշինյանականները կփորձեն ժողովրդին կզբաղեցնել ալյուրով, բրնձով ասֆալտով, իսկ Ադրբեջանը կամրապնդի իր ռազմավարական առավելությունը. Աբրահամյան
«1.5 տարի առաջ իշխանությունը հայտարարեց սահմանազատման աշխատանքների անհրաժեշտության մասին և դա Ադրբեջանի պահանջով սկսեց Բաղանիս, Ոսկեպար, Կիրանց գյուղերի հատվածում: Հետևանքը բոլորը գիտեն»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, դեռ այդ ժամանակ ասում էին, թե դա անխուսափելի գործընթաց է, որովհետև դա այն ճանապարհն է, որով Արծվաշենն է վերադարձվելու, 2021-23 թթ.-ին Ադրբեջանի` ՀՀ-ից խլած հատվածները:
«Ադրբեջանը վերցրեց իրեն հանձնված գյուղերը, իսկ գործընթացը երկար ժամանակ է միայն կուլիսներում է ընթանում:
Ավելին, ոչ միայն պարզ չէ, թե դա ինչպես կընթանա, ըստ իրավիճակի Ադրբեջանն էլ ինչ կպահանջի, նույնիսկ պարզ էլ չէ, թե արդյո՞ք դա ողջ ճակատով լինելու է՞, թե՞ ոչ:
Ես կարծում եմ, որ Ադրբեջանն իր համար նպաստավոր ուղղություններում գործընթացը կիրականացնի, իսկ օկուպացված և իր համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող հատվածների հարցը կպահի օդում կախված:
Այդ ընթացքում փաշինյանականները կփորձեն ժողովրդին կզբաղեցնեն ալյուրով, բրնձով կամ ասֆալտով, իսկ Ադրբեջանը կապահովի և կամրապնդի իր ռազմավարական առավելությունն ու դիրքավորումը»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Пашиняновцы попытаются занять народ темами муки, риса или асфальта, а Азербайджан будет обеспечивать и укреплять свое преимущество
13:01 20/11/2025
«Полтора года назад власти Армении заявили о необходимости проведения работ делимитации границы и по требованию Азербайджана начали этот процесс на участке сел Баганис, Воскепар и Киранц. Последствия известны всем», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, еще тогда утверждалось, что это неизбежный процесс, поскольку это якобы тот самый путь, который приведет к возвращению Арцвашена и территорий, оккупированных Азербайджаном в 2021-2023 годах.
«В итоге Азербайджан забрал сданные ему села, а сам процесс уже долгое время идет лишь в кулуарах.
Более того, неясно не только то, как этот процесс проходить дальше и какие новые требования по ситуации выдвинет Баку, но даже то, охватит ли процесс всю линию границы.
Я считаю, что Азербайджан проведет процесс делимитации на выгодных для себя направлениях, а вопрос оккупированных и стратегически важных участков оставит висеть в воздухе.
А пока пашиняновцы попытаются занять народ темами муки, риса или асфальта, а Азербайджан будет обеспечивать и укреплять свое стратегическое преимущество и свои позиции», – отметил Тигран Абрамян.