Փաշինյանի հրավիրած հավաքին մասնակցող քաղծառայողներին համալիր են բերում ավտոբուսներով և միկրոավտոբուսներով
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կազմակերպել է «Պետական մարմինների ներկայացուցիչների համաժողով» անունով միջոցառում։ Միջոցառումը սկսվելու է կեսօրին, մասնակիցներն արդեն ժամանում են մարզահամերգային համալիր։
News.am-ը հայտնում է, որ քաղծառայողներին համալիր են բերում ավտոբուսներով և միկրոավտոբուսներով։
«Հրապարակ» թերթը մանրամասներ էր հայտնել հավաքի օրակարգից. «Այն սկսվելու է կեսօրին, մասնակիցներին կանչել են ժամուկես շուտ, որ գրանցվեն։ Սկզբում ներս կբերվի ՀՀ եռագույնը, կհնչի օրհներգը, ապա ելույթ կունենա Փաշինյանը՝ «Պետության հարատևության բանաձևը» թեմայով։ Ապա կլինի հարցուպատասխան՝ QR համակարգի միջոցով, այսինքն՝ գրավոր։ Դրան կհաջորդի երաժշտական ընդմիջում։
2-րդ մասում՝ «Պետական կառավարման համակարգի արդյունավետությունը՝ որպես տնտեսական զարգացման կարևոր գործոն» վերտառությամբ, ելույթ կունենան նախարարներ Գևորգ Պապոյանը, Սրբուհի Գալյանը, Ժաննա Անդրեասյանը և փոխվարչապետները»։

На созванное Пашиняном собрание госслужащих привезли на автобусах и микроавтобусах
Сегодня в Спортивно-концертном комплексе (СКК) имени Карена Демирчяна в Ереване Никол Пашинян организовал мероприятие под названием «Форум представителей государственных органов Республики Армения».
Мероприятие началось в полдень. News.am сообщает, что госслужащих привозили в СКК на автобусах и микроавтобусах.
Газета «Грапарак» ранее опубликовала подробности повестки собрания: «Мероприятие начнется в полдень, однако участников позвали на полтора часа раньше – для регистрации. В начале в зал внесут флаг Республики Армения, после чего прозвучит гимн. Затем Никол Пашинян выступит с докладом на тему „Формула долговечности государства”.
После выступления состоится сессия вопросов и ответов, которые будут приниматься в письменном виде через QR-систему. Далее предусмотрен музыкальный перерыв.
Во второй части мероприятия, которая будет посвящена теме „Эффективность системы государственного управления как важнейший фактор экономического развития”, выступят министры Геворг Папоян, Сребуи Галян, Жанна Андреасян, а также заместители премьер-министра».