Կոնսերվատորիայի ուսանողուհի Լիլիթ Պողոսյանն արժանացել է «Golden Time Talent» միջազգային օնլայն մրցույթի առաջին մրցանակին
Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի մասնագիտական դաշնամուրի ամբիոնի դոցենտ Աննա Խաչատրյանի դասարանի մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանող Լիլիթ Պողոսյանն արժանացել է Լոնդոնում 73-րդ անգամ անցկացվող «Golden Time Talent» միջազգային օնլայն մրցույթի առաջին մրցանակին (18-24 տարեկանների տարիքային խումբ)։
Լիլիթ Պողոսյանը մրցույթին ներկայացրել է Գագիկ Հովունցի թիվ 1 Դաշնամուրային սոնատով, op.11։
Կոնսերվատորիայից հայտնում են, որ դափնեկիրը հրավեր է ստացել մասնակցելու օնլայն Grand Final-ին, որտեղ մրցելու են նախորդ շրջանների լավագույն մասնակիցները։
Դաշնակահար Լիլիթ Պողոսյանը երաժշտության առաջին քայլերը կատարել է 6 տարեկանից, նվագում է նաև կիթառ և ջութակ։ Մարզային երաժշտական դպրոցն ավարտելուց հետո Լիլիթն ընդունվել է Պ. Չայկովսկու անվան ՄՄեԴ, ապա՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիա։

Lilit Poghosyan, a second-year master’s student at the Komitas State Conservatory of Yerevan, has won first prize at the 73rd Golden Time Talent international online competition, held in London for performers aged 18–24.
Poghosyan, a student of Associate Professor Anna Khachatryan, performed Piano Sonata No. 1, Op. 11 by Armenian composer Gagik Hovunts. She has been invited to take part in the competition’s online Grand Final, featuring top winners from previous editions.
Poghosyan began studying music at the age of six and also plays guitar and violin. After completing regional music school, she continued her education at the Tchaikovsky Secondary Music School before entering the Komitas Conservatory. She has taken part in numerous competitions and festivals, earning several awards.