Քիչ առաջ hարձակմшն է ենթարկվել հանրային գործիչ Միհրան Հակոբյանը, նա տեղափոխվել է հիվանդանոց. Մելիքյան
14:50 08/12/2025
«Քիչ առաջ «Դալմա մոլ»-ի ավտոկայանատեղիում տեղի է ունեցել բանդիտական հարձակում հանրային գործիչ Միհրան Հակոբյանի վրա»,- այս մասին գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Նրա փոխանցմամբ, հարձակվողները եղել են դիմակներով և անսպասելի հարձակվել են թիկունքից։
«Միհրանը ստացել է մարմնական վնասվածքներ և այժմ տեղափոխվում է «Իզմիրլյան» ԲԿ։
Վստահ եմ, որ այս հարձակումը տեղի չէր ունենա, եթե իրավապահները բացահայտած լինեին 2021թ-ին Միհրանի տան առջև նռնակ նետելու հանցանքը»,- գրել է Մելիքյանը։

Меликян: В Ереване совершено нападение на экс-депутата парламента Миграна Акопяна, он доставлен в больницу
В Ереване немногим ранее совершено разбойное нападение на экс-депутата парламента, общественного деятеля Миграна Акопяна, сообщил в соцсетях адвокат Рубен Меликян.
По его словам, инцидент произошел на парковке ТЦ Dalma Garden Mall, нападавшие были в масках, внезапно напали со спины.
Как отметил Меликян, Мигран Акопян получил телесные повреждения и доставлен в медцентр «Измирлян».
«Уверен, что этого нападения не случилось бы, если в 2021 году правоохранители раскрыли другое преступление – когда бросили гранату перед домом Акопяна», – написал Меликян.