Լեհ երկրպագուներ են տեղափոխվել հիվանդանոց
Այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 03:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոտիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել 3 քաղաքացի:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ,  տեղում բժիշկները ոստիկաններին և պարեկներին հայտնել են, որ վիրավորները գտնվում են հետազոտման փուլում և ի վիճակի չեն կատարվածի մասին բացատրություն տալու:
Մինչ բժիշկները անհրաժեշտ հետազոտություն ու բուժզննում էին իրականացնում, Կենտրոնի ոստիկանները պարզել են, որ տուժածները հիվանդանոց են տեղափոխվել Երևանում գործող «Կովկաս» պանդոկից:
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորները Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացիներ 36-ամյա Լուկաս Կ.-ն է, 44-ամյա Լուկաս Բ.-ն և 44-ամյա Մաչի Ա.-ն, ովքեր ծեծի են ենթարկվել: Դեպքի փաստով ոստիկանության Կենտրանական բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական 1-ին բաժին:
Ըստ աղբյուրի, տուժածները ժամանել էին Հայաստան՝ որպես ֆուտբոլի երկրպագուներ:
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանում կայացավ «Նոա»-«Լեգիա» հանդիպումը, այն ավարտվեց 2։1 հաշվով՝ ապահովելով եվրագավաթային մրցաշարի փլեյ-օֆֆ փուլի ուղեգիրը։

В Ереване польские футбольные болельщики доставлены в больницу с травмами
Сегодня, 12 декабря, в Ереване произошел чрезвычайный случай. Около 03:50 в Центральное отделение Главного управления общинной полиции МВД Армении поступила оперативная информация о том, что в университетскую больницу №1 имени Гераци доставлены трое граждан.
Как передает Shamshyan.com, врачи на месте сообщили полиции и патрульным, что раненые находятся на этапе обследования и не в состоянии дать разъяснения о случившемся.
Пока врачи проводили необходимые обследования и медосмотр, сотрудники полиции выяснили, что пострадавшие были доставлены в больницу из действующей в Ереване таверны «Кавказ».
Полиция установила, что раненые являются гражданами Польши: 36-летний Лукаш К., 44-летний Лукаш Б. и 44-летний Мачи А., которые подверглись избиению. По факту происшествия в Центральном отделе полиции были оформлены материалы, которые затем направили в Следственный комитет Армении.
По данным источника, пострадавшие прибыли в Армению как футбольные болельщики.
Напомним, что накануне в Ереване состоялся матч «Ноа» – «Легия», который завершился со счетом 2:1. После этой победы «Ноа» фактически обеспечил себе путевку в плей-офф еврокубкового турнира.