Ձերբակալել են Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի նախկին տեղակալ Վախթանգ Միրումյանին։
«ՀՀ ՊԵԿ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի վերաբերյալ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեղադրանքով ձերբակալվել է ՊԵԿ ևս մեկ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա: Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այս պահին այլ մանրամասներ չենք կարող հայտնել»,-Panorama.am-ին հայտնեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Armlur.am-ը գրում է, որ իրեն հասած լուրերով՝ Վախթանգ Միրումյանին ձերբակալել են ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակներում։
Հիշեցնենք, որ ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը ձերբակալվել էր այս տարվա օգոստոսին, կալանավորվել մեկ ամսով օգոստոի 8-ին։ Նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ձեռնարկատիրությանն ապօրինի մասնակցելու, հակամրցակցային գործունեության և փողերի լվացման հոդվածներով։ Հոկտեմբերի 7-ին նրա կալանքի ժամկետը մեկ ամսով երկարացվել էր, իսկ նոյեմբերին Վարդան Հարությունյանի խափանման միջոց կալանքը փոխվել է տնային կալանքի։

Armenia’s Anti-Corruption Committee has arrested Vahagn Mirumyan, a former deputy head of the State Revenue Committee (SRC), on suspicion of abuse of office.
The agency told Panorama.am on Wednesday the detention was made as part of an ongoing criminal investigation into a former senior SRC official, adding that no further details could be disclosed at this stage due to the interests of the investigation.
Armlur.am reported that Mirumyan’s detention is linked to a criminal case involving former SRC chairman Vardan Harutyunyan.
Harutyunyan was arrested in August and remanded in custody for one month on August 8 on charges of illegal participation in business activity, anti-competitive practices and money laundering. His detention was extended for another month on October 7, before being replaced with house arrest in November.