Թբիլիսիի օդանավակայանում ձերբակալվել է ռուս կին, որի մոտ 370,000 դոլարի կոկաին է եղել
Վրաստանի իրավապահ մարմինների աշխատակիցները Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում մեծ քանակությամբ թմրանյութեր ներմուծելու փորձի ժամանակ ձերբակալել են Ռուսաստանի քաղաքացու։ Լուր, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
Վրաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայության տվյալներով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել մաքսային զննման ժամանակ։ 36-ամյա ռուս կնոջ ուղեբեռի խուզարկության ժամանակ հայտնաբերվել և առգրավվել է կոկաին։ Առգրավված նյութի ընդհանուր քաշը կազմել է 1,2 կգ, իսկ թմրանյութերը թաքցված են եղել գաղտնի խցիկում։
Նախարարության տվյալներով՝ այս բեռի գնահատված արժեքը վրացական անօրինական շուկայում գերազանցում է 1 միլիոն լարին (մոտավորապես 370,000 դոլար)։ Կինը կալանավորվել է և նրան սպառնում է մինչև 20 տարվա կամ ցմահ ազատազրկում։

Россиянка попалась с партией кокаина в аэропорту Тбилиси
Сотрудники МВД Грузии в Тбилисском международном аэропорту задержали гражданку РФ за ввоз крупной партии наркотического вещества кокаин. Об этом сообщили в пресс-службе ведомства.
"Правоохранители в Тбилисском международном аэропорту при обыске багажа задержанной из специального тайника изъяли 1 кг и 200 г наркотического средства кокаин, стоимость которого на "черном рынке" превышает 1 млн лари (более $370 тыс.)", - говорится в сообщении.
Задержанной россиянке 36 лет. Ей грозит до 20 лет лишения свободы или бессрочное заключение, передает ТАСС.