Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, չկան ապացույցներ, որ հանցանք է եղել. Փաստաբան
«Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, ընդհանուր առմամբ չկան նյութեր, ապացույցներ, որից կարելի է ենթադրել, որ որևէ հանցագործություն է տեղի ունեցել»,-Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողներին ասաց «Հայրենիք» կուսակցության անդամ, փաստաբան  Սոս Հակոբյանը։
Նա պնդեց, որ Խաչիկ Գալստյանի մասնակցությամբ  նախընտրական բորոր գործընթցները եղել են օրենքի սահմաններում, ՔՕ հոդվածի որևէ խախատում տեղի չի ունեցել։
Հիշեցնենք, որ դատարանը քննում է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանի կալանքի միջնորդությունը։
Երեկ երեկոյան խուզարկություններ են իրականացվել ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի ղեկավարած «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանի տանը, ինչից հետո Գալստյանը ձերբակալվել էր։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ վարույթը վեաբերում է Էջմիածնի ընտրությունների ժամանակ ընտրակաշառք բաժանելուն։

«Задержанный секретарь партии ˮАйреникˮ (ˮОтечествоˮ) Хачик Галстян отверг предъявленное ему обвинение. В целом нет материалов, доказательств, из которых можно было бы предположить, что имело место какое-либо преступление», – заявил журналистам у Антикоррупционного суда 30 декабря член партии «Отечество», адвокат Сос Акопян.
Он подчеркнул, что все предвыборные процессы с участием Хачика Галстяна происходили в рамках закона, каких бы то ни было нарушений статей Уголовного кодекса не было.
Напомним, что суд рассматривает ходатайство об избрании в отношении Хачика Галстяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Вечером понедельника, 29 декабря, были проведены обыски в доме Хачика Галстяна – члена политсовета возглавляемой бывшим директором СНБ Артуром Ванецяном партии «Отечество». После этого Галстян был задержан. Антикоррупционный комитет сообщил, что производство касается дачи избирательных взяток во время выборов в Совет старейшин в Вагаршапате.