Հալեպում բնակիչներին ժամանակ են տվել, որ լքեն Շեյխ Մաքսութի ու Աշրաֆիեի տարածքները
Այսօր՝ հունվարի 8-ի վաղ առավոտյան Հալեպում տեղի ունեցող բախումների հետևանքով հայաբնակ Շեյխ Թահա և Վիլլաներ հայաբնակ շրջաններում պայթյունները նյութական վնասներ ու ավերածություններ են պատճառել։
«Գանաձասար» պարբերականը գրում է, որ վիրավորներ չկան, կորուստները միայն նյութական են։ Այսօր Հալեպում զգուշավոր հանդարտություն է տիրում, մերթընմերթ կրակոցներ են լսում։ Սննդամթերքի անութները, փուռերը, հիվանդանոցները, բանկերն աշխատում են։
Հալեպի ռազմական գործողությունների գրասենյակը ժամանակ է տրամադել, որպեսզի  բնակիչները լքեն Շեյխ Մաքսութի ու Աշրաֆիեի տարածքները։
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Սիրիայում հակաահաբեկչական գործողություններ է իրականացնում սիրիական բանակը։

Жителям Алеппо дали время, чтобы они покинули районы Шейх-Максуд и Ашрафие
В результате продолжающихся с раннего утра 8 января столкновений и перестрелок между армией центральных властей и курдскими формированиями (Сирийские демократические силы (СДС)) в Алеппо, в населенных армянами районах Шейх-Таха и Вилланер причинен материальный ущерб, есть разрушения.
Как пишет газета «Гандзасар», раненых – нет, ущерб только материальный.
«На данный момент в Алеппо – относительное затишье. Слышны отдельные звуки выстрелов. Продуктовые магазины, пекарни, больницы и банки работают», – говорится в сообщении.
Сирийские военные объявили районы Шейх-Максуд и Ашрафие в Алеппо «закрытыми военными зонами» с 15:00 среды, одновременно создав «два безопасных гуманитарных коридора» для выхода мирных жителей, сообщает агентство France Press.
Армия Дамаска заявила, что наносит удары по законным военным целям в двух сирийских районах Алеппо, Шейх-Максуде и Ашрафие. По словам представителей Дамаска, их подразделения подверглись ракетному и артиллерийскому обстрелу, а также ударам дронов со стороны СДС и открыли ответный огонь.