Հունվարի 7-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 10-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
ՓԾ ստորաբաժանումները օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին Ոստիկանության պարեկային ծառայության, ՏԻՄ ներկայացուցիչների և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ համագործակցելով արգելափակումից դուրս են բերել 54 տրանսպորտային միջոց և 84 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

В период с 08։00 7 января по 08:00 10 января в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МВД Армении и центры кризисного управления областных спасательных управлений поступили многочисленные сообщения о застрявших на дорогах транспортных средствах из-за обильных снегопадов.
Подразделения Спасательной службы МВД Армении, оперативно отреагировав на вызовы, совместно с Патрульной службой Полиции, представителями органов местного самоуправления и сотрудниками организации «Дорожное строительство» провели спасательные работы. В результате были вызволены 54 застрявших автомобиля, а 84 гражданам оказана необходимая помощь.