ՆԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնում Առուշ Առուշանյանի վարորդի և մեկ այլ անձի uպանnւթյան դեպքից
Հունվարի 25-ին՝ ժամը 17.05-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Գորիսի Թոզկապ կոչվող հատվածում` գերեզմանների մոտ, վիճաբանություն է եղել:
ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, նշված վայր են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ խմբեր։ Պարզվել է, որ կենցաղային հարցերի շուրջ տեղի է ունեցել վիճաբանություն, ինչի ընթացքում 45-ամյա Վարուժան Յոլյանի ձեռքի նռնակը պայթել է: Վարուժան Յոլյանը և 38-ամյա Արմեն Յոլյանը մահացել են, իսկ վիճաբանությանը ներկա Գորիսի 30-ամյա բնակիչը ստացել է վնասվածքներ և տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, դեպքի բոլոր hանգամանքները պարզվում են։
Մամուլը գրել էր, որ սպանվածներից Արմեն Յոլյանը Գորիսի համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի վարորդն էր։

Два человека, в том числе водитель мэра Гориса, погибли при взрыве гранаты в Сюникской области Армении
12:11 26/01/2026
25 января в 17:05 позвонивший в центр оперативного управления Полиции МВД гражданин сообщил, что в местечке под названием Тозкап в Горисе, возле кладбища, произошел конфликт. Полиция МВД Армении приводит подробности.
«В указанное место выехали оперативные группы Полиции МВД. Выяснилось, что произошла ссора на бытовой почве, в ходе которой у 45-летнего Варужана Йоляна в руках взорвалась граната. Варужан Йолян и 38-летний Армен Йолян скончались, а присутствовавший при ссоре 30-летний житель Гориса получил ранения и был доставлен в медцентр», – говорится в сообщении МВД.