Վեհափառ Հայրապետն այցելեց «Եռաբլուր»
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն հոգևորականների ուղեկցությամբ այցելեց «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ Բանակի օրվա առթիվ հարգանքի տուրք մատուցելու պատերազմներում զոհված հայորդիների հիշատակին։
Լրագրողները նրան ուղղված բազմաթիվ հարցեր հնչեցրեցին  Նիկոլ Փաշինյանի՝ եկեղեցու դեմ ուղղված արշավի, իր հասցեին հնչեցրած մեղադրանքների,  հոգևորականներին կարգալույծ անելու վերաբերյալ, սակայն Վեհափառ Հայրապետն անպատասխան թողեց դրանք։
Նա ծաղկեպսակ խոնարհեց, մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին զոհվածների հիշատակը։ Հոգևորականները հնչեցրեցին տերունական աղոթքը, կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ հանուն Հայրենիքի նահատակված քաջորդիների համար։

Catholicos Karekin II pays tribute to fallen soldiers on Army Day
Catholicos of All Armenians Karekin II on Wednesday visited the Yerablur Military Pantheon in Yerevan to mark Army Day.
Accompanied by senior clergy, the church leader laid a wreath there and joined in a minute’s silence to honour fallen soldiers. A requiem service was held, with prayers offered for those who died defending the country.
Journalists at the site asked Karekin II about Prime Minister Nikol Pashinyan’s anti-church campaign and accusations against the Catholicos himself. He declined to respond to any question.