Քաղաքական ղեկավարության՝ իր սխալները բանակի վրա բարդելու մոլուցքն անհետևանք չմնաց մեր բանակի համար. Ռոբերտ Քոչարյան
10:42 28/01/2026
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել է Հայոց բանակի օրվա առթիվ.
Շնորհավորում եմ Հայոց բանակի օրվա առթիվ։
Ցավով արձանագրում ենք՝ անցնող շուրջ 8 տարիներին արվել է ամեն ինչ մեր՝ տարածաշրջանի ամենամարտունակ ու հաղթական բանակը թուլացնելու, մասնատելու, կոտրելու համար։
Քաղաքական ղեկավարության՝ իր սխալները բանակի վրա բարդելու մոլուցքն անհետևանք չմնաց մեր բանակի համար:
Աշխարհի բոլոր պետությունների համար իրական, երկարատև և արժանապատիվ խաղաղության գլխավոր երաշխավորն ամուր և մարտունակ բանակն է, և մենք բացառություն չենք կարող լինել:
Լիահույս եմ, որ մեզ կհաջողվի արագորեն փոխել իրավիճակը, վերականգնել բանակի ուժը և ոգին, ինչը կապահովի կայուն խաղաղություն:

Former Armenian President Robert Kocharyan on Wednesday congratulated the country on Army Day, while accusing the political leadership of undermining the armed forces.
Kocharyan said in a statement that in recent years “everything has been done to weaken, fragment and break the region’s most combat-ready army”.
“The political leadership’s habit of blaming its own mistakes on the army has had serious consequences,” he said.
He added that a strong military is the main guarantor of lasting peace. “I am confident we can quickly restore the army’s strength and spirit to ensure durable peace,” Kocharyan said.
The former president praised soldiers who “wear the uniform with dignity” and paid tribute to those killed defending the country.