Տրենդից զատ մենք պետք է չմոռանանք խորքային հարցերի մասին. Աշոտյան
«Ինձ համար մի քիչ տարակուսելի է, որ հավաքական ընդդիմության օրակարգի առաջին պլանում չեն գտնվում Առաքելական եկեղեցու պաշտպանությունը նիկոլական հարձակումներից, քաղբանտարկյալների ազատության համար պայքարը»,- ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով դատական նիստից առաջ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Նա նշեց, որ այս և այլ հարցեր «ընտրությունների ենք պատրաստվում» ձևակերպմանը զուգահեռ պահանջում են առաջնահերթ գործողություններ։
«Տրենդից զատ մենք պետք է չմոռանանք խորքի մասին, այն ամենի մասին, ինչը մեզ իրականում ժողովրդի մի մասին ոտքի է հանել»,- ասաց Աշոտյանը։

Ашотян: Помимо трендов, мы не должны забывать о глубинных вопросах
«Я испытываю некоторое недоумение по поводу того, что в повестке дня коллективной оппозиции на первом плане не стоят защита Армянской Апостольской церкви от николовских нападок и борьба за освобождение политзаключенных», – заявил перед судебным заседанием по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна 3 февраля заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян.
Он отметил, что упомянутые и другие вопросы требуют первоочередных действий – параллельно с формулировкой «готовимся к выборам».
«Помимо трендов, мы не должны забывать о сути, о том, что на самом деле подняло часть нашего народа на ноги», – добавил Ашотян.