Մայր Աթոռի դեմ գործողություններում իշխանության բլիցկրիգը ձախողվել է, ու նոր պլանավորումները մեկը մյուսի հետևից տապալվում են. Աբրահամյան
«Թեև Մայր Աթոռի դեմ գործողություններում իշխանությունը վաղուց է հատել անբարոյականության գծերը, սակայն սա այն ուղղությունն է, որտեղ իշխանության բլիցկրիգը ձախողվել է ու իշխանության նոր պլանավորումները մեկը մյուսի հետևից տապալվում են»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
Ըստ նրա, իշխանությունն իր պարտությունը ոչ մի կերպ չի ուզում ընդունի, հետ քաշվի ու սեփական քաղաքական կապիտալը մաշեցնելով շարժվում է իր համար դեպի անորոշություն:
«Ռեժիմի արշավանքը Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ մնացել է կոկորդներին, որովհետև հասարակության ճնշող մեծամասնությունը ոչ միայն գիտակցում է տեղի ունեցողի ծանր հետևանքները, այլ իր կեցվածքով սատարում է Մայր Աթոռին:
Դեռ չեմ խոսում Եկեղեցու` որպես հազարամյակների պատմություն և կենսունակություն ունեցող ինստիտուտի մասին, ով ծանր հարվածներ հաճախ է ընդունել, սակայն կանգուն է մնացել»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan claims the Armenian government’s efforts to undermine the Armenian Apostolic Church have failed.
In a social media post on Tuesday, Abrahamyan, who represents the Pativ Unem faction, stressed that authorities launched a swift campaign against the Mother See of Holy Etchmiadzin but were forced to back down amid strong public resistance.
“This is one area where the authorities’ blitzkrieg has failed,” the MP wrote.
He accused the government of refusing to admit defeat and warned that continued pressure on the church would further damage its political standing.
“This campaign has stuck in their throats,” he said, adding that most Armenians support the Mother See of Holy Etchmiadzin and understand the consequences of targeting a centuries-old institution.