Վերջին օրերին ձյան առատ տեղումների հետևանքով արգելափակման մեջ է հայտնվել 97 մեքենա և 181 քաղաքացի
Հունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
ՓԾ ստորաբաժանումներն օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին՝ Ոստիկանության պարեկային ծառայության, ՏԻՄ ներկայացուցիչների և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ համագործակցելով՝ արգելափակումից դուրս են բերել 97 տրանսպորտային միջոց և 181 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

Спасатели в Армении вызволили 97 застрявших автомобилей и оказали помощь 181 гражданину
С 08:00 30-го января до 08:00 3-го февраля в Национальный центр кризисного управления и областные центры кризисного управления были получены звонки о застрявших транспортных средствах из-за обильного снега.
Подразделения Спасательной службы МВД Армении, оперативно отреагировав на вызовы, совместно с Патрульной службой Полиции, представителями органов местного самоуправления и сотрудниками организации «Дорожное строительство» провели спасательные работы.
В результате были вызволены 97 застрявших автомобилей, 181 гражданину была оказана соответствующая помощь.