Սերժ Սարգսյանի գործով դրսևորվում են խայտառակության դրվագներ, որոնք խնդիր ունեն ոչ միայն օրենքի, այլև բարոյականության հետ. Աբրահամյան
09:15 04/02/2026
«Սերժ Սարգսյանի գործով դատավարության ընթացքում դրսևորվում են խայտառակության այնպիսի դրվագներ, որոնք խնդիր ունեն ոչ միայն օրենքի, այլև բարոյականության հետ։ Ակնհայտ կեղծիքներ, իրավիճակը բացահայտորեն խեղաթյուրելու փորձեր և անպարկեշտ վարքով «գործ կարողների» մի ամբողջ խմբավորում»,- գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, բնականաբար, այս գործը ապագա չի կարող ունենալ, սակայն նպատակը մեկն է՝ թեման շահարկելով դաշտը լցնել զրպարտությամբ, արհեստական օրակարգ պահել և մարդկանց մշտապես թիրախավորման տիրույթում պահել։
«Սա զարմանքի արձանագրում չէ, այլ փաստերի ֆիքսում, որոնք ժամանակի ընթացքում կոնկրետ անձանց իրավական պատասխանատվության դաշտ են տեղափոխվելու»,- գրել  նա։

Абрамян о судебном процессе по делу Сержа Саргсяна: позорные эпизоды и искажение реальности
В ходе судебного разбирательства по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна наблюдаются такие позорные эпизоды, которые вскрывают проблемы не только с законом, но и моралью, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Откровенные инсинуации, явные попытки исказить положение дел и целая группа „стряпающих дела” лиц, демонстрирующих непристойное поведение», – перечислил Абрамян.
По словам Абрамяна, у этого дела, естественно,  не может быть будущего, но цель одна: спекулируя на теме, наводнить медийное пространство клеветой, поддерживать искусственную повестку дня и держать людей под постоянным прицелом.
«Это не констатация удивления, а фиксация фактов, которые со временем обернутся для конкретных лиц юридической ответственностью», – указал Тигран Абрамян.