Ձյան պատճառով երեք օրում 113 մեքենա է արգելափակվել
Փետրվարի 3-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 6-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
ՓԾ ստորաբաժանումներն օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին՝ Ոստիկանության պարեկային ծառայության, ՏԻՄ ներկայացուցիչների և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ համագործակցելով՝ արգելափակումից դուրս են բերել 113 տրանսպորտային միջոց և 219 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

Экстренные службы Армении за 3 дня вызволили более 110 машин из снежных заносов
С 08:00 3 февраля до 08:00 6 февраля в Национальный и областные центры кризисного управления Спасательной службы МВД Армении поступили сигналы о застрявших на дорогах из-за обильных снегопадов транспортных средствах. Спасательная служба МВД Армении приводит подробности.
Подразделения Спасательной службы МВД Армении, оперативно отреагировав на вызовы, совместно с Патрульной службой Полиции, представителями органов местного самоуправления и сотрудниками организации «Дорожное строительство» провели спасательные работы.
В результате были вызволены 113 застрявших автомобилей, а 219 гражданам была оказана необходимая помощь.