Հայաստանում ավելացել են uպшնություններն ու uպшնության փորձերը
Անցած տարվա 11 ամիսներին Հայաստանում գրանցվել է 39 986 հանցագործություն։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, ոչ մեծ ծանրության 18 495 հանցագործություն է գրանցվել, միջին ծանրության՝ 13 922, ծանր՝ 5684, առանձնապես ծանր՝ 1885։
Պաշտոնական տվյալների համաձայն, 2025-ին Հայաստանում գրանցվել է սպանությունների աճ։ 2025-ի հունվար-նոյեմբեր ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 82 սպանություն, 2024-ի հունվար-դեկտեմբերին գրանցվել է սպանության 63 դեպք, իսկ 2023-ին՝ 55 դեպք։
2025-ին գրանցվել է նաև սպանության փորձերի դեպքերի աճ. Հունվար-նոյեմբեր ամիսներին, ըստ պաշտոնական վիճակագրության, գրանցվել է  սպանության փորձի 76 դեպք, այն պարագայում, երբ 2024-ի ողջ ընթացքում սպանության փորձի 61 դեպք է գրանցվել, իսկ 2023-ին՝ 65 դեպք։

Armenia recorded a sharp increase in murders and attempted murders in 2025, according to official statistics released by the country’s Statistical Committee.
From January to November 2025, 82 murders were registered, up from 63 in 2024 and 55 in 2023. Attempted murders also rose, with 76 cases reported in the same period, compared with 61 in 2024 and 65 in 2023.
Overall, 39,986 crimes were registered in Armenia in the first 11 months of 2025. Of these, 18,495 were classified as minor, 13,922 as medium severity, 5,684 as serious and 1,885 as particularly serious.