Կլինեն ձմեռային նոր ռեկորդներ. Լևոն Ազիզյան
Հյուսիսային Աֆրիկայից եկող տաք օդային զանգվածները, որոնց ազդեցությամբ Սենեգալում օդի ջերմաստիճանը կհասնի մինչև 42°C, Մարոկկոյում՝ 35°C, իսկ Կանարյան կղզիներում՝ 33°C, շարժվում է դեպի Եվրոպա։ Այս մասին հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Նրա փոխանցմամբ, սպասվում է, որ Ֆրանսիայում, Բենիլյուքսի երկրներում, Մեծ Բրիտանիայում, Ալպյան տարածաշրջանում, Գերմանիայում և Արևելյան Եվրոպայում կարձանագրվեն ձմեռային առավելագույն և նվազագույն ջերմաստիճանների հարյուրավոր նոր ռեկորդներ։

Будут новые зимние рекорды – Левон Азизян
Теплые воздушные массы из Северной Африки, в результате влияния которых температура воздуха в Сенегале достигнет до 42°C, в Марокко – до 35°C, а на Канарских островах – до 33°C, движутся в направлении Европы. Об этом сообщил директор ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Левон Азизян.
По его словам, ожидается, что во Франции, странах Бенилюкса, Великобритании, в Альпийском регионе, Германии и Восточной Европе будут зафиксированы сотни новых рекордов максимальных и минимальных зимних температур.