Պետք է ադրբեջանական բենզին շատ բերենք. Գևորգ Պապոյան
«Ադրբեջանական բենզինը հենց գալիս է, 430 դրամով շատ արագ սպառվում է։ Ինչքան շատ ենք բերում, այնքան արագ է սպառվում։ Ժողովուրդը արագն գնում և առնում է»,- ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ ասաց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նա նշեց, որ հենց ադրբեջանական բենզինը վերջանում է, բնականաբար, մյուս բենզինը, թանկանում է։
«Դրա հետևությունը ո՞րն է։ Պետք է ադրբեջանական բենզին շատ բերենք, որ միշտ էժան գնով շատ բենզնին լինի մեր ժողովրդի համար: Ինչքան շատ բերեն, այդքան գները կիջնեն»,- ասաց Պապոյանը։
Նա նաև նշեց, որ Ադրբեջանը բազմաթիվ ապրանքների ցանկ է տվել, որը կարող է արտահանվել Հայաստան, Հայաստանն էլ՝ իրենց է տվել, բայց դեռևս չկան մրցակցային լրջագույն առավելություններ:
«Պրոցես է, որ լինելու է։ Առևտուր լինելու է, վստահ եմ՝ այնտեղ հարյուրավոր միլիոն դոլարների պոտենցիալ կա երկկողմ առևտրի, ժամանակ է պահանջում»,- ասաց էկոնոմիկայի նախարարը։

Папоян: Нужно импортировать больше азербайджанского бензина
Азербайджанский бензин по 430 драмов пользуется высоким спросом и быстро раскупается, после этого цены на другие виды топлива растут, заявил на брифинге в Национальном Собрании Армении министр экономики Республика Армения Геворг Папоян.
«Чем больше объем поставок, тем быстрее топливо исчезает с рынка, поскольку народ активно покупает более дешевый бензин. Как только азербайджанский бензин заканчивается, цены на другие виды топлива повышаются», сказал Папоян.
«Какой вывод? Нужно импортировать больше азербайджанского бензина, чтобы у народа всегда был доступ к дешевому бензину. Чем больше поставок – тем ниже цены», – сказал Папоян.
Геворг Папоян заявил также, что Азербайджан передал армянской стороне список товаров, которые могут быть экспортированы в Армению. Ереван, в свою очередь, представил свой перечень. По его словам, торговля между странами состоится, и потенциал двустороннего товарооборота он оценивает в сотни миллионов долларов.