Այս իշխանությունն իր հետ բերած բոլոր դժբախտություններից բացի նաև Երևանն է վերածել քարուքանդ քաղաքի. Աբրահամյան
«Մի երկու օր առաջ ռադիոյով քաղաքապետարանի խորհրդակցությունից հատվածներ էի լսում։ Եթե դա լսեր դրսից եկած, մեր երկրից անտեղյակ մարդ, կմտածեր, թե նոր-նոր ընտրված քաղաքապետ է՝ նոր է ծանոթանում աշխատանքին ու խնդիրներին»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա ներկայացմամբ, քննարկումը սարսափելի որակի ու բովանդակության էր՝ արհեստական բնույթի «նկատողություններ» տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներին և ժանրի մեջ տեղավորվող ցածրորակ երկխոսություն։
«Այս իշխանությունն իր հետ բերած բոլոր դժբախտություններից բացի նաև Երևանն է վերածել քարուքանդ քաղաքի։ Ասֆալտը մեկ տարի չի ձգում, փողոցներում արվող սալիկապատումը՝ մեկ սեզոն, մայթերն ու փողոցները փոշու ու աղբի մեջ են։ Նույնիսկ փողոցային «կարկատան» չեն կարողանում անել։
Առկա լուրջ խնդիրների մասին, սրանց գոյության պայմաններում, անիմաստ է խոսել՝ երթևեկություն, տրանսպորտ, ենթակառուցվածքային ծրագրեր։ Ամեն ինչ տապալել են։

Armenian opposition MP Tigran Abrahamyan has criticized the authorities over mismanagement and deteriorating conditions in the capital, Yerevan.
In a social media post on Wednesday, Abrahamyan, a member of the Pativ Unem faction, said he had recently listened to excerpts from a Yerevan Municipality meeting broadcast on radio and was struck by a lack of competence.
“If someone unfamiliar with our country had listened to it, they would have thought a newly elected mayor was just beginning to get acquainted with the city problems and work,” the MP wrote.
He described the discussion as poor in both quality and substance, alleging that it consisted of “artificial criticism” of department heads and "low-level exchanges".
The lawmaker also accused the current authorities of allowing infrastructure in Yerevan to deteriorate. He said road resurfacing lasts less than a year, newly laid paving stones only a season and that streets and sidewalks are covered in dust and debris.