«Մեր ձևով»-ն ու Գագիկ Ծառուկյանն են մրցելու, թե ով առաջին տեղը կգրավի. Ալեն Սիմոնյան
«Ես վստահ եմ, որ 2-3 ընդդիմադիր ուժ կարող է հատել անցողիկ շեմը, որոնցից երկուսն ակնհայտ կամ չեն հատելու, կամ դժվարությամբ են հատելու»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Հարցին՝ կթվարկի՞ անուններ, նա պատասխանեց. «Կարծում եմ՝ «Մեր ձևով»-ը կամ Գագիկ Ծառուկյանն են մրցելու առաջին ընդդիմադիր ուժ լինելու համար, իրենք երկուսն էլ ձայն են տարել ու տանելու «Հայաստան» դաշինքի ընտրազանգվածից։ Իրանք են իրար հետ մրցելու, թե ով առաջին տեղը կգրավի»։
Հարցին՝ «ասում են ՔՊ-ն ներկուսակցական քարոզարշավի ավան տակ քարոզարշավ է անում, Ալեն Սիմոնյանը պատասխանեց. «Ինչ կա արված, որ չի արվել նախկինում և արվում է  հիմա, վարչապետը չի գնացել մարզերով, գյուղերով... Ի՞նչ նոր բան է  արվում, որն առաջ չի արվել։ Ուղղակի հիմա ինետենսիվ է»։

Симонян: В парламент могут пройти 2-3 оппозиционные силы, конкуренция развернется между движением Самвела Карапетяна и Гагиком Царукяном
В Национальное Собрание Армении по итогам предстоящих 7 июня парламентских выборов могут пройти две-три оппозиционные силы, считает председатель парламента НС РА Ален Симонян.
«Я уверен, что проходной порог могут преодолеть 2-3 оппозиционные силы», – сказал он.
В ответ на просьбу назвать данные политсилы Симонян сказал «Думаю, что за статус первой оппозиционной силы будут бороться “Мер дзевов” (движение По-нашему предпринимателя и мецената Самвела Карапетяна. – Ред.) и Гагик Царукян. Оба уже забрали и будут забирать голоса у электората блока “Армения” второго президента РА Роберта Кочаряна. Именно между ними развернется конкуренция за первое место».