Տիգրան Աբրահամյանն այցելել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանատուն՝ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անունից ցավակցություններ և սփոփանքի խոսքեր արտահայտելու համար
12:01 05/03/2026
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն այցելել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատուն՝ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անունից ցավակցություններ և սփոփանքի խոսքեր արտահայտելու համար։
«Պատերազմը մարդկային ողբերգություն է, որն իր հետ բերում է հսկայական կորուստներ և ավերածություններ։
Հայ ժողովուրդն անընդհատ այդ ողբերգությունների միջով է անցնում և լավ է հասկանում, թե ինչ ցավ ու տառապանք է այն պատճառում։
Խաղաղությունն այլընտրանք չունի. պատերազմական այս գործողությունները կփոխեն իրադրությունը, սակայն լուծումներ չեն բերի»,- գրել է Աբրահամյանը։

«Война – это человеческая трагедия»: Тигран Абрамян посетил посольство Исламской Республики Иран в Армении
12:09 05/03/2026
Секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Тигран Абрамян посетил посольство Исламской Республики Иран в Армении, чтобы от имени фракции «Честь имею» выразить соболезнования и слова поддержки.
«Война – это человеческая трагедия, которая приносит с собой колоссальные потери и разрушения.
Армянский народ постоянно проходит через подобные трагедии и хорошо понимает, какую боль и страдания они причиняют.
Миру нет альтернативы: эти военные действия изменят ситуацию, однако решений не принесут», – написал Абрамян.