«Մախաչկալայում «Դոնալդ Թրամփ» օգտանունն օգտագործող տղամարդը տուգանվել է Telegram-ի հաղորդագրությունների հավելվածում հայերին վիրավորելու համար։ Լուրը հրապարակվել է քաղաքի Լենինսկի շրջանային դատարանի կայքում։
«Իսմայիլովին մեղավոր ճանաչել Ռուսաստանի Դաշնության Վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 20.3.1 հոդվածի 1-ին մասի համաձայն վարչական իրավախախտում կատարելու մեջ և նշանակել տասը հազար ռուբլի վարչական տուգանք»,-ասվում է որոշման մեջ։
Գործի նյութերի համաձայն՝ «Դոնալդ Թրամփ» օգտանունով Telegram-ի օգտատիրոջ մեկնաբանություններում հայերի նկատմամբ անօրինական գործողություններ հրահրող հայտարարություններ են եղել։

В Махачкале оштрафовали мужчину под ником Donald Trump, оскорблявшего армян в мессенджере Telegram, сообщается в сайте Ленинского районного суда города.
«Признать Исмаилова <…> виновным в совершении административного правонарушения, предусмотренного ч. 1 ст. 20.3.1 Кодекса об административных правонарушениях России и назначить наказание в виде административного штрафа в размере десяти тысяч рублей», — говорится в постановлении.
Согласно материалам дела, в комментариях пользователя в социальной сети Telegram под ником Donald Trump были высказывания, побуждающие к противоправным действиям в отношении армян.