ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովը հրավեր է ստացել՝ դիտարկելու ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններ
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահ և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն ստացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նամակը։
ԱՊՀ անդամ Պետությունների Միջխորհրդարանական Ասամբլեայի մամուլի ծառայությունից Panorama.am-ին փոխանցել են, որ նամակը պարունակում է ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակությանը ուղղված հրավեր՝ մասնակցելու Հայաստանում կայանալիք հաջորդ խորհրդարանական ընտրությունների միջազգային դիտարկմանը։
«ՀՀ իշխանությունները հանձնառու են ընտրություններն անցկացնել ժողովրդավարական նորմերին և չափանիշներին համապատասխան՝ ազատության, արդարության և թափանցիկության սկզբունքների ոգով», - ասվում է նամակում։

МПА СНГ получила приглашение вести наблюдение на парламентских выборах в Армении
На имя Председателя Совета Межпарламентской Ассамблеи СНГ, Председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентины Матвиенко поступило письмо от Председателя Национального Собрания Республики Армения Алена Симоняна.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе МПА СНГ, в обращении содержится приглашение делегации МПА СНГ принять участие в международном наблюдении за очередными парламентскими выборами в Армении.
«Власти Республики Армения привержены проведению выборов в соответствии с демократическими нормами и стандартами, в духе принципов свободы, справедливости и прозрачности», — отмечается в письме.