Մենք առաջարկում ենք այնպիսի հայեցակարգեր, որոնք իրականում միտված են Հայաստանի տնտեսական վերածննդին ու կայուն ապագային. Շաքե Իսայան
12:17 14/03/2026
«Նոր պրոյեկտ. Տնտեսական ալիք» նախաձեռնությունը կազմակերպել է  «Առաջարկ Հայաստանին․ Նոր տնտեսական քաղաքականություն» թեմայով պանելային քննարկումը։
ԲՀԿ նախկին պատգամավոր Շաքե Իսայանն ասաց. «Այս ամիսների ընթացքում  «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շրջանակներում մի շարք կարևոր ոլորտային հայեցակարգեր են հանրության դատին ներկայացվել, որոնց թվում են ներդրումային քաղաքականության զարգացման հայեցակարգը, ՀՀ անհրաժեշտ տնտեսական և ենթակառուցվածքային մեգանախագծերը, բանկային համակարգերի խնդիրների վերլուծությունն ու առաջարկ վերուծումները, կենսաթոշակների բարձրացման վերաբերյալ առաջարկները, արտակարգ իրավիճակների ծառայության բարեփոխոմների հայեցակարգը, երաշխավորված խաղաղության հայեցակարգը։
Առաջիկայում կներկայացնենք նաև Գյումրու զարգացման հայեցակարգը։
Մենք առաջարկում ենք այնպիսի հայեցակարգեր, որոնք իրականում միտված են  Հայաստանի տնտեսական վերածննդին ու կայուն ապագային»։

Шаке Исаян: Мы предлагаем концепции, направленные на экономическое возрождение Армении и обеспечение ее устойчивого будущего
15:19 14/03/2026
Инициатива «Новый проект. Экономическая волна» организовала 14 марта панельную дискуссию на тему «Предложение для Армении: новая экономическая политика».
Экс-депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Шаке Исаян отметила:
«В течение этих месяцев в рамках программы “Предложение для Армении” на суд общественности был представлен ряд важных отраслевых концепций. Среди них – концепция развития инвестиционной политики, предложения по необходимым для Армении экономическим и инфраструктурным мегапроектам, анализ проблем банковской системы и соответствующие предложения, инициативы по повышению пенсий, концепция реформирования службы чрезвычайных ситуаций, а также концепция гарантированного мира.
В ближайшее время мы также представим концепцию развития Гюмри.
Мы предлагаем такие концепции, которые действительно направлены на экономическое возрождение Армении и обеспечение ее устойчивого будущего».