ԵՄ արագ արձագանքման խումբը Հայաստան կժամանի ապրիլի սկզբին
Եվրամիության արագ արձագանքման խումբը Հայաստան կժամանի ապրիլի սկզբին։ Այս մասին գրում է «Ազատություն» ռադիոկայանը` հղում անելով իրենց ձեռքի տակ հայտնված փաստաթղթին։ Նշվում է, որ փորձագետների խումբը կազմված կլինի 9-14 հոգուց։
«Առաքելությունը Հայաստանում 10-15 օր կանցկացնի: Խումբը պիտի օգնի, որպեսզի Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմը և Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը կիբեռհարձակումների ու օտարերկրյա տեղեկատվական մանիպուլյացիաների իրավիճակներում այդ ճգնաժամերը կառավարելու պլան և կարգավորումներ մշակեն: Օժանդակության շահառուները նաև Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, ներքն գործերի նախարարությունը, հարկային մարմինները կլինեն»,– գրում է աղբյուրը։

Группа оперативного реагирования ЕС прибудет в Армению в начале апреля
Группа оперативного реагирования Европейского союза прибудет в Армению в начале апреля. Об этом сообщает Радио «Азатутюн» (армянская служба радио «Свобода»), ссылаясь на имеющийся у них документ. Указывается, что в состав группы экспертов войдут от 9 до 14 человек.
«Миссия проведет в Армении 10-15 дней. Группа должна помочь, чтобы Аппарат премьер-министра Армении и Аппарат Совета безопасности разработали планы и процедуры управления кризисами в случае кибератак и иностранных информационных манипуляций. Бенефициарами поддержки также станут Центральная избирательная комиссия, Министерство внутренних дел и налоговые органы», – отмечается в источнике.