Ինչպե՞ս կարա երկրի ղեկավարը գա՝ իր ժողովրդին պատերազմի շանտաժով իշխանություն ու քվե խնդրի. Նինա Կարապետյանց
«Ինչքան պետք է մինչև հոգուդ խորքը, մինչև վերջին բջիջն ատես սեփական ժողովրդին, որ քո կառավարման օրոք պատերազմ վերապրած, ցեղասպանության ենթարկված, հազարավոր զոհեր տված, ունեզարկված ժողովրդին այսպես տեռոր անել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցը՝ հիշեցնելով Նիկոլ Փաշինյանի «Ես կամ պատերազմ» թեզը։
Նա դիմեց Փաշինյանին ընտրած «պարկեշտ» մարդկանց՝ հարցնելով, թե գոնե զգայական մակարդակում էլ չեն զգում, թե Փաշինյանն ինչ է անում։
«Ոնց կարա երկրի ղեկավարը գա՝ իր ժողովրդին պատերազմի շանտաժով իշխանություն ու քվե խնդրի»,-ասաց Կարապետյանցը։
Տեսանյութին ուղեկցած գրառման մեջ Իրավապաշտպանը գրում է. «Սեփական ժողովրդի դեմ հիբրիդային պատերազմի առաջամարտիկ նիկոլականները մի կողմից փորձում են վաճառել ժողովրդին լավ փաթեթավորված «հիբրիդային պատերազմը» և մյուս կողմից դրա փոխարեն ատաջարկում են հիբրիդային «խաղաղություն»։
Էն որ մտածում ես, որն ա ավելի վտանգավոր Տեսանելի և բացահայտված հիբրիդային պատերազմը, թե սպասվելիք հիբրիդային «խաղաղությունը»։

Нина Карапетянц: Как может глава государства, шантажируя свой народ войной, просить голоса?
Правозащитница Нина Карапетянц заявила в прямом эфире в Facebook, что действия властей свидетельствуют о «терроре против собственного народа».
«Насколько нужно до глубины души, всеми фибрами ненавидеть собственный народ, чтобы так терроризировать переживший при твоем премьерстве войну, геноцид, понесший тысячи жертв и лишившийся имущества народ?» – сказала она, напомнив о тезисе Никола Пашиняна «Я или война».
Она обратилась к «порядочным» людям, которые голосовали за Пашиняна, с вопросом, не ощущают ли они хотя бы на эмоциональном уровне, что он делает.
«Как может глава государства, шантажируя свой народ войной, просить голоса для сохранения своей власти?» – отметила Карапетянц.
В описании к видео Карапетянц написала: «Пионеры гибридной войны против собственного народа – николовцы – с одной стороны, пытаются продать народу хорошо упакованную ʺгибридную войнуʺ, а с другой – предлагают вместо нее гибридный “мир”.
И возникает вопрос: что опаснее – видимая и разоблаченная гибридная война или ожидаемый гибридный “мир”?»