Խորթ մոր ծեծի հետևանքով հիվանդանոցում գտնվող երեխան մահացել է
Վերջին օրերին մեծ աղմուկ հանած դեպքի՝ խորթ մոր ծեծի հետևանքով հիվանդանոցում հայտնված 1 տարեկան 2 ամսական երեխան մահացել է։ Այս մասին հայտնում են ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով «Արաբկիր» ԲԿ-ի հաղորդած տեղեկությունները։
Օրեր շարունակ երեխայի վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր։
Մարտի 16-ին հայտնել էինք, որ կեսգիշ անց  «կլինիկական մահ» ախտորոշմամբ Երևանի «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն էր տեղափոխվել 1 տարեկան 2 ամսական տղա երեխա։ Բժիշկները մոտ 1 ժամ անհրաժեշտ բուժօգնություն ցուցաբերելուց հետո կարողացել են երեխայի սրտի աշխատանքը վերականգնել, սակայն երեխան դեռ գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում։
Panorama.am-ին ՆԳ նախարարությունից հայտնել էին, որ քրեական ոստիկանության ծառայողները սպանության փորձի կասկածանքով ձերբակալել են մեկ անձի և ներկայացրել նախաքննական մարմին։ Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում սպանության փորձի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Հիշեցնենք՝ դատախազությունից ավելի վաղ Panorama.am-ին  հայտնել էին, որ Երևանում խորթ մայրը մեկ ամսից բռնության է ենթարկել 1 տարեկան տղա երեխային, իսկ մարտի 15-ին ուղղակի դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկելու փորձ է կատարել։

A 14‑month‑old boy who was hospitalized in critical condition after being beaten by his stepmother has died, Arabkir Medical Center reported.
The child was admitted to the hospital shortly after midnight on March 16 with what doctors described as “clinical death”. Medical staff were able to restart his heart after nearly an hour of emergency measures, but his condition remained critical in the days that followed. On Saturday, the hospital confirmed the boy had succumbed to his injuries.
Authorities said the stepmother had been abusing the child for about a month before the incident. On March 15, investigators say, she attempted to deliberately kill him. Police arrested the suspect on charges of attempted murder, and the case was referred to Armenia’s Investigative Committee. A criminal investigation has been launched into attempted homicide.