Գերիների վերադարձի ուղղությամբ առաջին հերթին Ադրբեջանի գործընկերների հետ ենք խոսում, այս պահին արդյունք չկա. Արարատ Միրզոյան
14:43 23/03/2026
«Գերիների վերաբերյալ մեր դիրքորոշումը նույնն  է. գերադասում եմ ավելի շատ բարձրաձայն և հրապարակային չխոսել, աշխատել, երբ որ արդյունք է լինում, տեղեկացվում է  հանրությունը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա վստահ է, որ  մնացած բոլոր պահվող անձանց հնարավորինս շուտափույթ ազատ արձակումը ևս մի քայլով կամրապնդի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունը:
«Մենք աշխատում ենք այս ուղղությամբ, առաջին հերթին Ադրբեջանի գործընկերների հետ ենք խոսում։ Այս պահին արդյունք չկա, աշխատում ենք, չի կարող վերանալ մեր օրակարգից»,- նշեց Միրզոյանը։

Мирзоян: По вопросу возвращения пленных, в первую очередь, говорим с азербайджанскими партнерами, результата на данный момент нет
15:41 23/03/2026
«Наша позиция в отношении удерживаемых в Азербайджане лиц, пленных остается неизменной. Я предпочитаю не говорить громко и публично по этому вопросу, а работать. Когда будет результат, общественность будет проинформирована», – заявил на брифинге в парламенте Арарат Мирзоян.
«Мы приветствуем недавнее освобождение 4 пленных и уверены, что досрочное освобождение всех остальных удерживаемых лиц еще больше укрепит мир, установленный между Арменией и Азербайджаном», – сказал он.
«Мы работаем в этом направлении, мы также обсуждаем это с Азербайджаном и, прежде всего, с нашими азербайджанскими партнерами. На данный момент результата нет», – отметил Мирзоян.