ՆԳ նախարարությունը հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում առատ տեղումների հետևանքների վերաբերյալ տեղեկատվություն՝ ժամը 14։30-ի դրությամբ։
Մարտի 27-ի՝ ժամը 14։30-ի դրությամբ, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվել են Սյունիքի մարզում առատ տեղումների հետևանքների վերաբերյալ ահազանգեր։ Կապանի Գրիգոր Արզումանյան փողոցում սելավատարից դուրս եկած ջուրը լցվել է փողոց և Ողջի գետ, ինչի հետևանքով վնասվել են ավտոմեքենաներ, տուժել կենդանիներ։
Դեպքի վայրում աշխատանքներ են իրականացնում ՆԳՆ ՓԾ Կապանի և Քաջարանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատները, ինչպես նաև համայնքապետարանի կոմունալ ծառայության աշխատակիցներ։ Անվտանգության նկատառումներից ելնելով փողոցը ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության կողմից փակվել է։
Մյուս մարզերում գետերի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ ահազանգեր չեն ստացվել։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հորդորում ենք հետևել բացառապես պաշտոնական տեղեկատվությանը, խուճապի չմատնվել և անհրաժեշտության դեպքում զանգահարել ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն։

Повреждены автомобили и пострадали животные: в МВД Армении рассказали, что произошло в Капане
По состоянию на 14:30 27-го марта в оперативный центр управления 112 МВД Армении поступили экстренные звонки о последствиях обильных осадков в Сюникской области республики.
На улице Григора Арзуманяна в городе Капан вода, вышедшая из селепровода, затопила улицу и реку Вохчи, в результате чего были повреждены автомобили и пострадали животные.
На месте происшествия работают пожарно-спасательные отряды СС МВД Капана и Каджарана, а также сотрудники коммунальной службы муниципалитета.
В целях безопасности улица была перекрыта патрульной службой полиции.
В других регионах сообщений о повышении уровня рек не поступало.
Спасательная служба призывает следить исключительно за официальной информацией, не поддаваться панике и в случае необходимости звонить в оперативный центр управления 112 МВД.