Սյունիքի ճանապարհներին տեղի են ունեցել քարաթափումներ
Մարտի 27-28-ը Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել քարաթափումների վերաբերյալ: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից մարտական հաշվարկներ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ քարաթափումները տեղի են ունեցել Տաթև-Լծեն ավտոճանապարհի 15-րդ կմ-ին, Կապան-Քաջարան ավտոճանապարհի 7-րդ կմ-ին (երթևեկությունը դարձել է միակողմանի) և Հալիձորից «Սատանի կամուրջ» տանող ճանապարհահատվածում (փակվել է)։
Փրկարարներն օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին՝ Ոստիկանության պարեկային ծառայության և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ համագործակցելով՝ նշված հատվածներում, իրավիճակից ելնելով, իրականացրել են սահմանազատման և քարերի հեռացման աշխատանքներ։ Երթևեկությունը վերականգնվել է։

В Сюникской области произошли камнепады
27-28 марта в Сюникский областной центр оперативного управления поступили сигналы о камнепадах. На места происшествий выехали боевые расчеты из пожарно-спасательных отрядов областного спасательного управления СС МВД.
По сообщению Спасательной службы, камнепады произошли на 15-м км автодороги Татев-Лцен, на 7-м км автодороги Капан-Каджаран (движение стало односторонним), а также на участке дороги от Алидзора к «Чертову мосту» (движение было перекрыто).
Спасатели, оперативно отреагировав на ситуацию, совместно с сотрудниками Патрульной службы Полиции и дорожной организации провели работы по ограждению опасных участков и очистке проезжей части от камней. Движение восстановлено.