Սա նախընտրական զորահանդես է, որպեսզի կարողանան ժողովրդին մեկ անգամ և ևս խաբեն. Իշխան Սաղաթելյան
«Օրեր առաջ վարչախմբի պարագլուխը հայտարարեց, որ մայիս ամսին կազմակերպելու է զորահանդես. Զորահանդեսը ինքնին կարևոր նշանակություն ունի, եթե այդ զորահանդեսը կազմակերպում ես քո ժողովրդի և բանակի մարտական ոգին բարձրացնելու համար»,- այդ մասին ֆեյսբուքում հրապարակված տեսանյութում ասում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը՝ հավելելով.
«Եթե այդ զորահանդեսը կազմակերպում ես թշնամուն ուղերձ հղելու, որ ունեմ բանակ, պատրաստվածություն, սպառազինություն և երբեք չհամարձակվեք հարձակվել։ Բայց ակնհայտ է, որ այս ռեժիմը, ով ամեն օր թշնամով վախեցնում է սեփական ժողովրդին, ով մի քանի անգամ բանակին չկրակելու հրահանգ է տվել, այդ զորահանդեսը անում է այլ նպատակով, բացառապես սա նախընտրական զորահանդես է, որպեսզի կարողանան ժողովրդին մեկ անգամ և ևս խաբեն, մոլորեցնեն, թե իբր ձեր անվտանգությունը ապահովված է և հետո անեն այն, ինչ արել են մինչև հիմա։ Սրա օրինակները բազմաթիվ են։
Հիշեցնեմ, 2019 թվական, երբ որ Նիկոլ Փաշինյանը Դավիթ Տոնոյանի հետ նստել էր ՍՈՒ-30-ի ղեկին և վստահեցնում էր, ժողովուրդ ջան, մենք ձեռք ենք բերել ժամանակակից սպառազինություն և ձեր անվտանգությունը այլևս ապահովված է։ Եվ ի՞նչ եղավ արդյունքում, 44-օրյա պատերազմի ժամանակ այդ սուերը այդպես էլ օդ չբարձրացան, որովհետև պարզվեց հրթիռ չունեն։
44-օրյա պատերազմի ժամանակ պարզվեց մեր զենքերից շատերը չաշխատեցին, հետևաբար կարևոր է ոչ միայն սպառազինությունը, այլ նաև կարևոր է նախ ճիշտ սպառազինությունը և երկրորդ՝ ովքեր են ղեկավարում այդ բանակը։
Սուրեն Պապիկյանի և Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ ակնհայտ է ամեն ինչ, նույնիսկ ՆԱՏՕ-ի միացյալ զորքերը, եթե վստահես այս զույգին, պարտությունը երաշխավորված է, կապիտուլյացիան պատրաստ։ Հետևաբար այս ամեն ինչի նպատակը կրկին մեր ժողովրդին խաբելն է։
Իմիջիայլոց, մեկ փաստ ևս, պատերազմից հետո այս իշխանությունը որևէ զորավարժություն չի կազմակերպել, որ ունի շատ կարևոր նշանակություն բանակի պատրաստվածությունը, մարտունակությունը բարձրացնելու համար, իսկ ընտրություններից մեկ շաբաթ առաջ այս զորահանդեսը ակնհայտ է՝ ինչ նպատակ ունի և ես վստահ եմ, որ սրանով չեն կարող կրկին խաբել մեր ժողովրդին, որովհետև այսօրվա ռեժիմը Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, մեր անվտանգության թշնամին է, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության թշնամին է, և դա նրանք ապացուցել են իրենց կառավարման տարիներով։ Սա է իրականությունը»։

Ишхан Сагателян: Если доверить парочке Пашинян-Папикян даже объединенные силы НАТО – поражение гарантировано
Несколько дней назад главарь режима заявил, что в мае организует военный парад. Сам по себе военный парад имеет важное значение, если его организация направлена на поднятие боевого духа народа и армии, заявил в видео на своей странице в соцсети Facebook представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», депутат парламента от оппозиционной фракции «Армения» Ишхан Сагателян, добавив:
«Или ты организуешь этот военный парад, чтобы послать сигнал врагу о том, мол, у меня есть армия, подготовленность, вооружение и не смейте нападать… Но очевидно, что действующий режим, который ежедневно врагом пугает собственный народ, который несколько раз армии давал приказ не стрелять, устраивает этот военный парад с иной целью – это исключительно предвыборный военный парад, чтобы еще раз обмануть, ввести в заблуждение народ – мол, ваша безопасность обеспечена. Подобных примеров множество.
Напомню 2019 год, когда Никол Пашинян, сидя за штурвалом СУ-30 вместе с Давидом Тонояном, уверял: народ, мы приобрели современное вооружение, и ваша безопасность обеспечена. И что же произошло в результате? Во время 44-дневной войны эти СУ-30 так и не поднялись в воздух, поскольку оказалось, что у них нет ракет.
В ходе 44-дневной войны выяснилось, что многие виды нашего оружия не работают. Поэтому важно не только вооружение, но и, во-первых, правильное вооружение, и, во-вторых, кто командует данной армией.
Во главе с Суреном Папикяном и Николом Пашиняном очевидно все – если доверить этой парочке даже объединенные силы НАТО, поражение гарантировано, капитуляция неизбежна. Поэтому цель всего этого – снова обмануть наш народ».
Кстати, еще один факт: после войны нынешняя власть не организовывала каких-либо военных учений, которые имеют очень важное значение для повышения подготовки и боеспособности армии. И то, что этот военный парад проводится за неделю до выборов, очевидно, с какой целью это делается. Я уверен, что этим они снова не смогут обмануть наш народ, потому что нынешний режим во главе с Николом Пашиняном является врагом нашей безопасности, врагом территориальной целостности и суверенитета Армении, и они доказали это за годы своего правления. Такова реальность».