Ոչ մի նոր բան ՌԴ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ չեմ ասել, 0 նորություն. Նիկոլ Փաշինյան
«ՌԴ-ի նախագահի և իմ միջև կուլիսային հանդիպում տեղի չի ունեցել, աշխատանքային ճաշ է տեղի ունեցել և մենք, ինչպես միշտ, ճաշել և զրուցել ենք բարեկամաբար», կառավարության ճեպազրույցների ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հիշեցրեց, որ նախկինում էլ այցը շատ հաջող է գնահատել։
«Ես այցը շատ հաջող եմ գնահատում, մյուս բոլորն ազատ են իրենց գնահատականների մեջ։ Ինչ վերաբերում է տետ-ա-տետ հանդիպմանը, մենք պայմանավորվել ենք մեր հետագա հանդիպումների մասին։ Բարձր մակարդակով հանդիպում ենք պայմանավորվել հունիսի երկրորդ կեսին»,-ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ մոսկովյան վերջին հանդիպմանն ինչ ասել է, նախկինում իր արած հրապարակային հայտարարությունների արտացոլումն էր դահլիճում։
«Ոչ մի նոր բան ես ՌԴ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ չեմ ասել․ 0 նորություն»,-հայտրարեց Փաշինյանը և հավելեց. «Ներկայումս Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունները գտնվում են կառուցողական տրանսֆորմացիայի փուլում, ես այդ պրոցեսը գնահատում եմ դրական։ Մենք մեր սկզբունքը շարունակաբար պահելու ենք, բարեկամական երկխոսության տրամաբանությունից դուրս չենք գալու» ,-ասաց նա
Անդադառնալով ԵԱՏՄ-ի մասին հարցին՝ Փաշինյանը հավելեց. «Քանի դեռ կա հնարավորություն համատեղել քաղաքականությունները ԵՄ-ի և ԵԱՏՄ-ի ուղղությամբ, մենք այդ քաղաքականությունը կհամատեղենք, երբ կգա անհամատեղելիության պահը, մենք ժողովրդի հետ կկայացնենք որոշումներ»։

Pashinyan says no new statements in talks with Putin
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said Thursday that his recent encounter with Russian President Vladimir Putin was a routine working lunch that yielded no new developments.
“There was no clandestine meeting. We had lunch and spoke in a friendly manner,” Pashinyan told reporters, emphasizing that his remarks in Moscow merely echoed prior public statements. He described the visit as “very successful” and confirmed that another high‑level meeting is planned for late June.
Pashinyan said Armenia‑Russia relations are undergoing a “constructive transformation,” which he views positively. “We will continue to adhere to the principle of friendly dialogue,” he noted.
On Armenia’s role in the Eurasian Economic Union, Pashinyan said Yerevan will pursue parallel engagement with both the EU and the EAEU as long as policies remain compatible. “When incompatibility arises, we will make decisions together with our people,” he added.