Այս պահի դրությամբ պատկերն իրավական տեսանկյունից բավականին մտահոգիչ է. Մելոյան
«Այս պահի դրությամբ պատկերն իրավական տեսանկյունից բավականին մտահոգիչ է, բացահայտ կերպով մարդկանց իրավունքներ են ոտնահարվում»,- հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը։
Նա նշեց, որ մինչ այս պահը  թույլ չեն տվել իրենց գրասենյակի բերման ենթարկված աշխատակցի մոտ փաստաբան մտնի. «Սա վկայում է  այն մասին, որ, հավանաբար, ուզում են մարդու վրա ճնշում գործադրել, որպեսզի իրենց համար ցանկալի ցուցմունք ստանան»։
«Արձանագրում ենք՝ անգամ նախընտրական քարոզչությունը պաշտոնապես չի մեկնարկել ու մեր քաղաքական ուժի  նկտամամբ նման բռնաճնշումներ են փորձում իրացնել։ Սա ոչ թե մեր դեմ է  ուղղված, այլ Հայաստանի քաղաքացու կամքի միջամտություն է»,- ասաց Մելոյանը։
Հիշեցնենք՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն տարածել է տեղեկատվություն «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների, համակիրների ձերբակալման գործի վերաբերյալ, հրապարակել է ձայնագրություններ, նշվում է, որ «ացահայտվել են ընտրակաշառք տալու և ստանալու նոր դեպքեր. ձերբակալվել են մեկ տասնյակից ավել անձինք»։
Ինչ վերաբերում է  ձայնագրությանը, Գ.Մելոյանն ասաց. «Բոլորս էլ տեսել ենք, թե ձայնագրությունների հետ կապված ինչ փաստական հանգամանքներ են հայտնի դառնում. երբ նախաքննության գաղտնիքով փաստաբանները կաշկանդված չեն լինում, պարզվում է՝ ձայնագրությունները կարկատված են»։

Гоар Мелоян: На данный момент картина с правовой точки зрения достаточно тревожная
«На данный момент картина с правовой точки зрения достаточно тревожная: явным образом нарушаются права людей», – заявила в беседе с журналистами у здания Антикоррупционного комитета 16 апреля специалист по конституционному праву, член партии «Сильная Армения» Гоар Мелоян.
Она отметила, что до сих пор не допускают адвоката к подвергнутому приводу сотруднику офиса партии «Сильная Армения»: «Это свидетельствует о том, что, вероятно, на человека хотят оказать давление, чтобы получить нужные им показания».
«Фиксируем: даже предвыборная кампания официально еще не началась, а против нашей политической силы уже пытаются применять такие репрессии. Это направлено не против нас, а против воли граждан Армении», – заявила Мелоян։
Напомним, Антикоррупционный комитет (АК) Армении выступил с заявлением относительно задержания членов и сторонников партии «Сильная Армения» и опубликовал аудиозаписи. В заявлении АК говорится: «Раскрыты новые случаи дачи и получения избирательных взяток: задержаны свыше 10 человек».
Относительно аудиозаписей Г. Мелоян заявила: «Все мы видели, какие фактические обстоятельства становятся известны вокруг публикуемых тех или иных аудиозаписей: выясняется, что записи являются смонтированными».