Ուժեղացված ծառայություն. գետերում նկատվում է ջրի մակարդակի բարձրացում
Ըստ Շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի՝  ապրիլի 20-21-ը սպասվում են ինտենսիվ տեղումներ և ամպրոպ: ՆԳՆ փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, գետերում նկատվում է ջրի մակարդակի բարձրացում:
Վեդի և Մարմարիկ գետերի ավազաններում հեղեղումների ռիսկով պայմանավորված՝ ՆԳ նախարարի հանձնարարությամբ Փրկարար ծառայությունն անցել է  ուժեղացված ծառայության։
«Խնդրում ենք ցուցաբերել զգոնություն, իսկ անհրաժեշտության դեպքում զանգահարել ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն»,- նշում են փրկարար ծառայությունից։

В Армении Спасательная служба перешла на усиленную службу в связи с повышением уровня воды в бассейнах рек
12:01 20/04/2026
По данным ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении, вечером 19-го апреля, а также 20-21 апреля ожидаются интенсивные осадки и гроза.
В реках наблюдается повышение уровня воды.
В связи с риском наводнений в бассейнах рек Веди и Мармарик, по поручению министра ВД, Спасательная служба перешла на усиленную службу.
Спасательная служба просит проявлять бдительность, а при необходимости - звонить в оперативный центр управления 112 МВД.