ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքն ընտրական ցուցակները ներկայացնում է ԿԸՀ
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար մինչ այս պահը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով երեք քաղաքական ուժ է ներկայացրել ընտրական ցուցակները՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը և «Հայաստանի շնորհապետական» կուսակցությունը։ Այս մասին լրագրողներին ասաց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Սեդա Ղուկասյանը։
Նա հայտնեց, որ այսօրվա դրությամբ օգտահաշվի 23 հայտ են ստանցել. «Սա չի նշանակում, որ այդքան առաջադրում ենք ունենալու, օգտահաշիվ  ունենալը դեռևս չի նշանակում դիմել առաջադրման համար»։
Առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացնելու վերջնաժամկետը ապրիլի 23-ը ժամը 18.00-ն է։
Նշենք, որ այժմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ներկայացուցիչներն են ընտրական ցուցակները ներկայացնում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։

Блок партий «Сильная Армения» представил в ЦИК список кандидатов в депутаты на выборах 7 июня
К настоящему моменту для участия в выборах в Национальное Собрание Армении, которые состоятся 7 июня, в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) списки представили три политические силы: партия «Гражданский договор», партия «Процветающая Армения» и Меритократическая партия Армении. Об этом журналистам сообщила пресс-секретарь ЦИК Седа Гукасян.
Она также отметила, что на сегодняшний день поступило 23 заявки на получение учетной записи: «Это не означает, что будет столько же выдвижений – наличие учетной записи еще не означает подачу заявки на участие в выборах».
Крайний срок подачи документов для выдвижения – 23 апреля, 18:00.
Отметим, что в настоящее время свои избирательные списки в Центральную избирательную комиссию подают представители блока партий «Сильная Армения».