ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքն ընտրական ցուցակները ներկայացնում է ԿԸՀ
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար մինչ այս պահը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով երեք քաղաքական ուժ է ներկայացրել ընտրական ցուցակները՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը և «Հայաստանի շնորհապետական» կուսակցությունը։ Այս մասին լրագրողներին ասաց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Սեդա Ղուկասյանը։
Նա հայտնեց, որ այսօրվա դրությամբ օգտահաշվի 23 հայտ են ստանցել. «Սա չի նշանակում, որ այդքան առաջադրում ենք ունենալու, օգտահաշիվ  ունենալը դեռևս չի նշանակում դիմել առաջադրման համար»։
Առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացնելու վերջնաժամկետը ապրիլի 23-ը ժամը 18.00-ն է։
Նշենք, որ այժմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ներկայացուցիչներն են ընտրական ցուցակները ներկայացնում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։

The Strong Armenia electoral alliance on Wednesday submitted its candidate list to the Central Election Commission (CEC) ahead of the June 7 parliamentary elections.
CEC press secretary Seda Ghukasyan told reporters that three political forces had so far formally lodged their lists, including the ruling Civil Contract party, the opposition Prosperous Armenia Party and the Meritocratic Party of Armenia.
According to Ghukasyan, the commission has received 23 preliminary applications to date, though she cautioned that these do not necessarily translate into official nominations. “Having an account does not mean a party will proceed with formal registration,” she noted.