Աղվերանում Ադրբեջանի փոխվարչապետի հետ հանդիպումը հսկել են դիպnւկաhարները, լրագրողները երկու գործարարի մեքենայի համար են ֆիքսել
Հայաստան ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը հեռացավ Աղվերանից։ Նրան ուղեկցում էին բազմաթիվ մեքենաներ։
Տարածքում լրագրողները նկատել են դիպուկահարների, ինչպես նաև նկատել են գործարարներ Սամվել Ալեքսանյանի և Խաչատուր Սուքիասյանի մեքենաները Ադրբեջանի փոխվարչապետի «կալոնայում»։
Հիշեցնենք, որ ԱԳՆ-ն այսօր հաստատել էր՝ Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ, այցով գտնվում է Հայաստանում: Մինչ այս պահը ոչ ՀՀ ԱԳՆ-ից, ոչ կառավարությունից որևէ պաշտոնական հաղորդագրություն չեն տարածել ադրբեջանական պատվիրակության այցի մասին։

В Агверане встречу с вице-премьером Азербайджана охраняли снайперы: журналисты зафиксировали машины двух армянских бизнесменов
17:19 29/04/2026
Прибывший в Армению вице-премьер Азербайджана Шахин Мустафаев и возглавляемая им делегация покинули Агверан. Его сопровождал кортеж из многочисленных автомобилей.
На территории журналисты заметили снайперов, а также автомобили предпринимателей Самвела Алексаняна и Хачатура Сукиасяна в колонне вице-премьера Азербайджана.
Напомним, сегодня МИД Армении подтвердил, что азербайджанская делегация во главе с Шахином Мустафаевым находится с визитом в Армении. До настоящего момента ни МИД Армении, ни правительство не распространили официального сообщения о визите азербайджанской делегации.