ՀՀ-Ադրբեջան սահմանից 30-40մ հեռավորության վրա գտնվող Կիրանցի եկեղեցու օծումը խորհրդանշական և կարևոր քայլ է. Փաշինյան
11:56 02/05/2026
Այսօր տեղի ունեցավ Կիրանցի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծումը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանից ընդամենը 30-40 մետր հեռավորության վրա՝ Կիրանցի սահմանազատված հատվածում» ,- եկեղցու օծումից հետո ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է Նիկոլ Փաշինյանը, ով անձամբ  մասնակցեց եկեղեցու օծման արարողությանը։
Նրա գնահատմամբ, «սա շատ խորհրդանշական և կարևոր քայլ է»։
«Այսօրվանից այնտեղ եկեղեցու կարգով տեղի կունենան համապատասխան արարողություններ»։

Пашинян: Освящение церкви в Киранце всего в 30-40 метрах от границы Армении и Азербайджана – символичный и важный шаг
13:39 02/05/2026
«Сегодня состоялось освящение церкви Святой Троицы в Киранце, которая находится всего в 30-40 метрах от государственной границы Армении и Азербайджана, на делимитированном участке Киранца», – заявил в прямом эфире на своей странице в соцсети Facebook Никол Пашинян, который лично принимал в ней участие.
«Это очень символичный и важный шаг», – сказал Пашинян.
«Церковь освящена, и с сегодняшнего дня там будут проходить соответствующие обряды по канонам Армянской Апостольской Святой церкви», – указал он.