Իշխանությունը 2 տեսակի նախընտրական վախ է տարածում․ Արման Թաթոյանը բացատրում է՝ ինչու այն չի հաջողվի
Իշխանությունները 2 տեսակի վախ են տարածում։ Այս մասին նշում է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Ըստ նրա, նախ` փորձում են հնարավորինս շատ մարդկանց հեռու պահել ընտրություններից։ Օգտագործվում են տարբեր մեթոդներ՝ ճնշումներ, սպառնալիքներ, աշխատանքից ազատման վախ, անգամ հարազատների վրա ազդելու փորձեր, իսկ ովքեր ունեն փոքր բիզնես, հաճախ հարկայինն է միանում՝ տուգանքների և ստուգումների միջոցով վախեցնելու նպատակով։
Երկրորդ՝ տարածվում է ավելի լայն վախ՝ ամբողջ ժողովրդին սպառնում են, որ եթե Նիկոլ Փաշինյանը չընտրվի, ապա լինելու է պատերազմ։

Татоян: Власти удерживают людей от участия в выборах и запугивают войной, но не добьются успеха
Власти насаждают два вида страха. Об этом заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
По его словам, прежде всего, пытаются максимально удержать людей от участия в выборах. Для этого используются различные методы – давление, угрозы, страх увольнения с работы, попытки воздействия даже на родственников. В случае владельцев малого бизнеса нередко подключаются налоговые органы с целью запугивания через штрафы и проверки.
Во-вторых, распространяется более широкий страх: всему населению внушают, что если Никол Пашинян не будет переизбран, то начнется война, обратил внимание Татоян.