Խնդրանքս, պիտի անցնես վարչապետ, էս տարածքից էլ կողքդ մարդ կանգնացնես. Գյուղացին՝ Գագիկ Ծառուկյանին
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպումներ է ունեցել Արագածոտնի մարզի Հնաբերդ, Ռյա Թազա և Արագած գյուղական համայնքներում։
«Մեր ժողովրդի հետ հանդիպումները լի էին ջերմությամբ ու անկեղծ զրույցներով։
Չեմ դադարում ասել, որ գյուղացին մեր երկրի ուժն է․ մարդիկ մեծ նվիրումով աշխատում են և արժանի են, որ իրենց աշխատանքը գնահատվի, իսկ ընտանիքները՝ ապրեն կայուն ու արժանապատիվ պայմաններում։
Ռյա Թազա համայնքում հատկապես կարևորեցինք հայ և եզդի ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունն ու եղբայրական ամուր կապը։ Ծանր ու դժվար օրերին եզդի ժողովուրդը միշտ եղել է մեր կողքին՝ կիսելով մեր ցավն ու դժվարությունները, իսկ այդ փոխադարձ վստահությունն այսօր էլ շարունակում է մնալ մեր միասնականության կարևոր հիմքերից մեկը։
Օրվա ավարտին Արագած համայնքում ևս մեկ անգամ համոզվեցինք, որ մարդիկ ամենից շատ ուզում են խաղաղ, համերաշխ և վստահ ապագա։ Հենց այդ ճանապարհով էլ պետք է միասին առաջ շարժվեն»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։

Сельский житель – Гагику Царукяну: «Стань премьером и не забудь про наш регион»
Лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян провел встречи с жителями сельских общин Хнаберт, Ря Таза и Арагац Арагацотнской области.
«Наши встречи с народом были наполнены теплом и искренними беседами.
Я не устаю повторять, что сельский житель – это сила нашей страны: люди с большой самоотдачей трудятся и заслуживают того, чтобы их труд ценился, а их семьи жили в стабильных и достойных условиях.
В общине Ря Таза мы особо подчеркнули важность многовековой дружбы и крепких братских связей армянского и езидского народов.
В тяжелые и трудные дни езидский народ всегда был рядом с нами, разделяя нашу боль и наши трудности. Это взаимное доверие и сегодня остается одной из важнейших столпов нашего единства.
В завершение дня в общине Арагац мы еще раз убедились, что люди больше всего хотят мирного, согласованного и уверенного будущего. Именно по этому пути мы должны двигаться вместе», – отметил на своей странице в соцсети Гагик Царукян.