Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, ճանաչելով Փաշինյանին, ունի իր անհանգստությունները. Սամվել Կարապետյան
«Լևոն Տեր-Պետրոսյանը փորձառու  քաղաքական գործիչ է։ Նա, ճանաչելով Փաշինյանին, ունի իր անհագստությունները»,-ուղիղ եթերով ընթացող ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով ՀՀ առաջին նախագահի օրեր առաջ հնչեցրած հայտարարության մասին հարցին։
Հիշեցնենք, որ  «Իլուր»-ի հարցին, թե ինչ կարծիք ունի նախընտրական, մեղմ ասած, կոշտ բանավեճի մասին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը պատասխանել էր. «Ինձ ամենևին չի հետաքրքրում բանավեճ կոչվող այդ բեմադրությունը: Շատ ավելի ինձ մտահոգում են հետընտրական շրջանի իրադարձությունները, որոնք կարող են ճակատագրական լինել մեր երկրի համար»:
Սամվել Կարապետյանն ընդգծեց՝ «ուժեղ Հայաստանն» ունի իր օրակարգը, իրենց պետք չէ մտնել այլ օրակարգերի մեջ։
«Մենք գնում ենք մեր օրակարգով, բացարձակ հաղթանակի։ Եվ մենք վստահ ենք, որ այդ օրը գալու է, մենք ստանալու ենք հաղթողի մանդատը, և ձևավորելու ենք կառավարություն»,-ասաց Կարապետյանը։

Karapetyan responds to Ter-Petrosyan's remarks
Former Armenian President Levon Ter-Petrosyan has voiced concern over potential instability in the aftermath of the country’s upcoming parliamentary elections, drawing a pointed response from businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, the leader of the Strong Armenia party.
Ter-Petrosyan, who ruled Armenia from 1991 to 1998, dismissed the significance of televised debates, describing them as “staged performances”. Instead, he warned that the post-election period could prove “fatal” for the nation if not managed carefully.
Speaking at a live-streamed press conference on Thursday, Karapetyan acknowledged the former president’s apprehensions but insisted his party is charting its own course. “Levon Ter-Petrosyan is an experienced politician. Recognizing Pashinyan, he has his worries,” Karapetyan said.
He added that Strong Armenia is focused on securing a decisive victory in the elections. “We are pursuing our own agenda, heading toward absolute victory,” Karapetyan said.