Փաշինյան-Էրդողան-Ալիև՝ պատերшզմի եռագլուխ դևն է. Քրիստինե Վարդանյան
«Մենք ձեզնից 180 աստիճան տարբեր ցուցակ ունենք. մեզ մոտ հող հանձնողներ չկան, կան պաշտպանողներ, մեր ցանկում մարդու վրա թքող չկա»,- Ազգային ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը՝ դիմելով ՔՊ-ական պատգամավորներին։
Նա նշեց, որ իրենց ցանկում չկա մարդ, ով գալու է այս ամբիոնից հայտարարի՝ Հայաստանի տիրապետության տակ կան ադրբեջանական տարածքներ։
«Մեր ցանկում չկա մարդ, որ ասելու է՝  Ադրբեջանն է Հայաստանի անվտանգության երաշխավորը»,- ասաց Վարդանյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորը նաև նշեց, որ Հայաստանում կա պատերազմի ուժ, կան պատերազմներ բերած ուժ և այդ ուժը իշխող ուժն է՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը։
«Եթե  Հայաստանում կա պատերազմի եռագլուխ դև՝ դա Փաշինյան-Էրդողան-Ալիև պատերազմ եռագլուխ դևն է։ Այնպես որ, դրա մասին մտածեք»,- ասաց Ք. Վարդանյանը։

«Наш избирательный список на 180 градусов отличается от вашего: у нас нет тех, кто сдает земли, у нас – защитники, в нашем списке нет человека, плюющего на людей», – заявила в Национальном Собрании депутат от фракции «Армения» Кристине Варданян, обращаясь к депутатам от правящей фракции «Гражданский договор».
Она отметила, что в их списке кандидатов в депутаты на предстоящих 7 июня выборах в Национальное Собрание нет человека, который выйдет к этой трибуне и заявит, дескать под контролем Армении находятся азербайджанские территории.
«В нашем списке нет человека, который скажет, будто Азербайджан является гарантом безопасности Армении», – сказала Варданян.
Оппозиционный депутат также заявила, что в Армении есть партия войны, есть сила, принесшая войны, и этой силой является правящая партия «Гражданский договор».
«Если в Армении и существует трехглавый демон войны, то это трехглавый демон войны Пашинян-Эрдоган-Алиев. Так что задумайтесь об этом», – заявила Кристине Варданян.