Մենք հատուկ ծրագիր ենք կազմել Արարատյան դաշտի համար. Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է Արարատի ու Արմավիրի բնակիչների հետ
«Դուք աշխարհի ամենաերջանիկ մարդիկ եք»,-Արարատի ու Արմավիրի մարզերի բնակիչներին ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ նշելով, որ Արարատի մարզի բնակիչները հնարավորություն ունեն մոտիկից տեսնել Արարատ լեռը, իսկ Արմավիրի մարզի բնակիչները մոտ են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին։
Սամվել Կարապետյանը մարզաբնակ քաղաքացիներին ընդունել է իր բակում՝ լսելու գյուղի հետ կապված խնդիրները։
«Հաստատ դուք վստահ եք, որ մենք հաղթելու ենք, դրա համար ինչքան շուտ իմանանք ձեր խնդիրները, այնքան շուտ կմտածենք դրանց մասին ու լուծումներ կգտնենք»,-ասել է Կարապետյանը։
Գործարարը նկատել է, այսքան տարիների ընթացքում իշխանությունը չի մտածել նաև այս մարզերի բնակիչների մասին, այստեղ էլ աղքատներ կան։
«Մենք հատուկ ծրագիր ենք կազմել Արարատյան դաշտավայրի համար, աշխարհին պետք է ցույց տանք, ինչքան համեղ մթերքներ կան այնտեղ։ Ամեն ինչ անելու ենք, որ ձեր արտադրանքը էժան չվաճառեք, առաջին հերթին զարգացնելու ենք գյուղատնտեսությունը, շատ արագ հասնելու ենք նրան, որ ձեր մթերքները ստեղծեն հավելյալ արժեքներ, դրանք վերամշակվելու են ու արտադրանքն ավելի թանկով վաճառվի»,-մանրամասնել է հայտնի գործարարը։
Կարապետյանն այս մարզերում արտադրություններ հիմնելն ու զագացնելը հեշտ գործ է համարում, մտադիր է՝ հաղթելու դեպքում զարկ տալ նաև զբոսաշրջությանը։
«Ձեր շրջանները զարգացնելն ամենահեշտ ու ամենաարագ գործն է։ Դրանում չկասկածեք, շուտով միասին ենք դա անելու»,-ընդգծել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը։
Հիշեցնենք, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը 3-րդ քվեաթերթիկն է, այն ընտրություններին մասնակցում է հստակ ծրագրով՝ ստեղծել 300 հազաար աշխատատեղ, փոքր բիզնեսն ազատել հարկերից, մատչելի բնակարան՝ երիտասարդ և բազմազավակ ընտանիքներին, ապահովել մատչելի դեղեր, ստեղծել մթերման կայաններ, հասնել երաշխավորված խաղաղության և այլն։
Անցած օրերին թիմի անդամները նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում հանդիպումներ են ունեցել Սյունիքի քաղաքներում։

«Вы – самые счастливые люди в мире»: Самвел Карапетян встретился с жителями Араратской и Армавирской областей
«Вы – самые счастливые люди в мире», – заявил жителям Араратской и Армавирской областей лидер партии «Сильная Армения», предприниматель и меценат Самвел Карапетян, отметив, что жители Араратской области имеют возможность видеть вблизи гору Арарат, а жители Армавирской области находятся рядом с Первопрестольным Святым Эчмиадзином.
Находящийся под домашним арестом Самвел Карапетян принял жителей двух областей во дворе своего дома, чтобы выслушать их проблемы.
«Уверен, вы не сомневаетесь, что мы победим. Поэтому чем раньше мы узнаем о ваших проблемах, тем быстрее начнем думать над ними и находить решения», – заявил Самвел Карапетян.
Предприниматель отметил, что за все эти годы власти не думали и о жителях этих областей – здесь тоже есть люди, живущие в бедности.
«Мы разработали специальную программу для Араратской долины. Нужно показать миру, насколько вкусная продукция там производится. Мы сделаем все, чтобы вы не продавали свою продукцию дешево. В первую очередь, будем развивать сельское хозяйство. Очень быстро добьемся того, чтобы ваша продукция создавала дополнительную стоимость: ее будут перерабатывать, а готовый продукт продавать уже по более высокой цене», — подробно рассказал известный бизнесмен.
Карапетян считает создание и развитие производств в этих областях достаточно легкой задачей и намерен в случае победы дать импульс также развитию туризма.
«Развивать ваши районы – самая простая и самая быстрая задача. Не сомневайтесь в этом, скоро мы будем делать это вместе», – подчеркнул лидер партии «Сильная Армения».
Напомним, партия «Сильная Армения» идет на выборы под №3 в избирательных бюллетенях и участвует в них с четкой программой: создать 300 тысяч рабочих мест, освободить малый бизнес от налогов, обеспечить доступное жилье молодым и многодетным семьям, сделать лекарства доступнее, создать пункты закупки сельхозпродукции, добиться гарантированного мира и т.д..
В минувшие дни члены команды в рамках предвыборной кампании провели встречи в городах Сюникской области.