Արկածախնդրnւթյnւնը, դավաճшնությnւնը, այլոց շահերին ծառայելը և uտելը Նիկոլի հիմնական բնութագրիչներն են. Աբրահամյան
«Մեր այն քաղաքացիները, որոնք անտարբեր են կամ աջակցում են կապիտուլյանտի՝ Արցախն Ադրբեջան հռչակելու մասին պնդումներին, պետք է մեկ այլ հանգամանքի մասին խորհեն։ Եթե Արցախն ի սկզբանե հանձնված էր, ադրբեջանական էր, ու պայքարելու իմաստ չկար՝ ինչպես իշխանության քարոզչամեքենան է պնդում, ապա ինչո՞ւ էր Նիկոլը 2019 թվականին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում գոռում․ «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ»»,- գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա շարունակել է. «Լավ, ի վերջո, ինչո՞ւ էր Նիկոլը 2018-ի հայտնի իրադարձությունների օրերին, ինչպես նաև 2018 և 2021 թվականների ընտրությունների ընթացքում, խոսում ու նախընտրական ծրագրում արձանագրում Արցախի ինքնորոշման իրավունքի իրացման մասին։
Արկածախնդրությունը, դավաճանությունը, այլոց շահերին ծառայելը և ստելը Նիկոլի հիմնական բնութագրիչներն են, որոնք նրա վերընտրվելու պարագայում մեր ժողովրդի գլխին նոր փորձություններ են բերելու»։

Armenian opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of betraying national interests and misleading the public over Artsakh (Nagorno-Karabakh), highlighting sharp contradictions in the premier’s statements.
Writing on social media, Tigran Abrahamyan, a member of the Pativ Unem faction, stated that Pashinyan’s political style was defined by “adventurism, betrayal, serving others’ interests and lying.”
Abrahamyan recalled Pashinyan’s 2019 rally in Stepanakert, where the prime minister declared “Artsakh is Armenia, period!”. He contrasted that with Pashinyan’s later recognition of Artsakh as part of Azerbaijan, saying the shift undermined the sacrifices made by Armenians.
“Why was Nikol speaking about Artsakh’s right to self-determination in his 2018 and 2021 election programs?” Abrahamyan asked, warning that Pashinyan’s re-election would bring “new trials” for the Armenian people.