Արկածախնդրnւթյnւնը, դավաճшնությnւնը, այլոց շահերին ծառայելը և uտելը Նիկոլի հիմնական բնութագրիչներն են. Աբրահամյան
«Մեր այն քաղաքացիները, որոնք անտարբեր են կամ աջակցում են կապիտուլյանտի՝ Արցախն Ադրբեջան հռչակելու մասին պնդումներին, պետք է մեկ այլ հանգամանքի մասին խորհեն։ Եթե Արցախն ի սկզբանե հանձնված էր, ադրբեջանական էր, ու պայքարելու իմաստ չկար՝ ինչպես իշխանության քարոզչամեքենան է պնդում, ապա ինչո՞ւ էր Նիկոլը 2019 թվականին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում գոռում․ «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ»»,- գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա շարունակել է. «Լավ, ի վերջո, ինչո՞ւ էր Նիկոլը 2018-ի հայտնի իրադարձությունների օրերին, ինչպես նաև 2018 և 2021 թվականների ընտրությունների ընթացքում, խոսում ու նախընտրական ծրագրում արձանագրում Արցախի ինքնորոշման իրավունքի իրացման մասին։
Արկածախնդրությունը, դավաճանությունը, այլոց շահերին ծառայելը և ստելը Նիկոլի հիմնական բնութագրիչներն են, որոնք նրա վերընտրվելու պարագայում մեր ժողովրդի գլխին նոր փորձություններ են բերելու»։

Тигран Абрамян: Авантюризм, предательство, служение чужим интересам и ложь – вот основные характеристики Никола
12:15 15/05/2026
Наши граждане, которые проявляют равнодушие или поддерживают утверждения капитулянта о признании Арцаха частью Азербайджана, должны задуматься еще об одном обстоятельстве, написал секретарь оппозиционной фракции «Честь имею» Национального Собрания РА Тигран Абрамян.
«Если Арцах изначально был сдан, был азербайджанским и в борьбе не было смысла, как сейчас утверждает властная пропагандистская машина, то почему тогда Никол в 2019 году на площади Возрождения в Степанакерте кричал: «Арцах — это Армения, и точка!»?
В конце концов, почему Никол в дни известных событий 2018 года, а также в ходе избирательных кампаний 2018 и 2021 годов говорил и фиксировал в предвыборной программе пункт о реализации права Арцаха на самоопределение?
Авантюризм, предательство, служение чужим интересам и ложь — вот основные характеристики Никола. В случае его переизбрания эти качества навлекут новые испытания на голову нашего народа», - указал он.